وزیر ورزش: مسوولان اهتمام خود را برای تحقق شعار سال به کار گیرند

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: رهبر انقلاب با نامگذاری سال با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» موارد اولویت‌داری را که می‌تواند منتج به نتایج مطلوب در کشور شده و نقشه راهی که باید طی شود را تبیین فرمودند، ضرورت دارد همگان و به ویژه مسوولان اهتمام خود را برای تحقق شعار سال بکار گیرند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان پس از تبیین شعار سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری با «عنوان تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» اهتمام مسوولان برای اجرای آن در بخش‌های مختلف را ضروری دانست و اعلام کرد: تحقق این شعار در وزارت ورزش و جوانان به عنوان نهاد متولی توسعه ورزش در ابعاد همگانی، قهرمانی و ساماندهی امور جوانان مورد توجه ویژه قرار خواهد داشت.

وزیر ورزش عنوان کرد: رهبرمعظم انقلاب اسلامی در آغازین دقایق حلول سال ١٤٠٠ و در پیام نوروزی‌شان ضمن نامگذاری سال پیش رو با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» موارد اولویت‌داری را که می‌تواند منتج به نتایج مطلوب در کشور برای همه اقشار جامعه شده و نقشه راهی که باید از سوی مردم و مسوولان طی شود را تبیین فرمودند. از این رو ضرورت دارد همگان و به ویژه مسوولان کشور اهتمام خود را در تمامی حوزه‌ها برای تحقق شعار سال بکار گیرند.

سلطانی‌فر افزود: تأکید حضرت آیت الله خامنه‌ای به «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» و تامل و عمل در راستای تحقق آن در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می تواند در تقویت و اقتدار بنیه ملی کشور اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: بدیهی است در مجموعه موضوعات مرتبط با توسعه پایدار و متوازن کشور، نقش ورزش نیز به عنوان یکی از ارکان بی بدیل و تاثیرگذار در ارتقاء سلامت منابع انسانی کشور و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه بسیار مهم است.

سلطانی‌فر تصریح کرد: بر این اساس، نامگذاری سال ١٤٠٠ توسط رهبری معظم انقلاب اسلامی در دو حوزه کلان ورزش و جوانان نیز مورد توجه وزارت ورزش و جوانان به عنوان نهاد متولی توسعه ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی و ساماندهی امور جوانان قرار خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: در این راستا تلاش این وزارت حذف تمامی موانع در مسیر پیشرفت و تعالی ورزش با رویکرد توسعه مشارکت عموم مردم و اقشار مختلف در ورزش همگانی و حضور مقتدرانه و غرورآفرین قهرمانان ورزشی در رشته‌های مختلف در میادین بین المللی در جهت کسب سکوهای قهرمانی در میادین بین المللی و نگاه ویژه به مقوله استعدادیابی و پرورش نخبگان ورزشی به عنوان یکی ازجنبه های صلابت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وزیر ورزش ادامه داد: در همین راستا توسعه زیر ساختهای ورزشی در اقصی نقاط کشور و به ویژه در مناطق کمتر برخوردار با هدف ایجاد زمینه برای ترغیب اقشار مختلف مردم به ورزش با نگرش ورزش همگانی سلامت محور بیش از پیش مورد توجه قرار داشته و این مهم با ساخت و تکمیل فضاها و اماکن ورزشی نیمه کاره به ویژه در مناطق محروم تا پایان این دولت محقق خواهد شد.

سلطانی‌فر گفت: پشتیبانی و حمایت از تولیدکنندگان لوازم و تجهیزات ورزشی با رویکرد تقویت صنایع داخلی و رفع موانع پیش روی آنان در توسعه صادرات‌ مسیری است که ان شاء الله با قوت بیشتری نسبت به گذشته طی خواهد شد و عواید در سطح کلان به سایر بخشهای کشور نیز خواهد رسید.

وزیر ورزش عنوان کرد: یکی دیگر از محورهای مهم و مورد توجه در ورزش نگاه برنامه محور روی رشته‌ها و تیم‌های ورزشی مدال آور و پرطرفدار برای تقویت و ارتقاء عناوین ورزشی در سطوح جهانی، قاره ای و بین المللی بوده است که همچنان باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد. در همین مقوله حمایت و پشتیبانی منطقی از رشته‌های ورزشی پرمخاطب از جمله فوتبال و به طور خاص تیم های ورزشی پر طرفدار، بخش مهمی از اقدامات وزارت ورزش و جوانان بوده است.

سلطانی‌فر افزود: یکی از اقداماتی که در دو سال گذشته از سوی وزارت ورزش و جوانان با مداقه و جدیت تمام پیگیری شد تلاش در جهت ورود دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه بود که با عنایت به شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها مانع‌زدایی‌ها» امید است تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی شان عنوان کردند برخی از برنامه‌های مهم و کلان کشور در سال جهش تولید در سال ۱۳۹۹ به رغم همه تلاش‌های انجام شده بدلیل وجود موانع ساختاری، عدم پشتیبانی و حمایت مؤثر از سوی بخش‌های مختلف، و ضعفهای قانونی محقق نشد که می‌توان در سال جدید و در سایه وفاق وهمدلی، رفع موانع قانونی و ساختاری و با تکیه بر قدرت مردم و به ویژه جوانان زمینه های تحقق آن را فراهم و ان شاء الله مسیر توسعه را در کشور سرعت ببخشیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =