اخبار کوتاه زیست محیطی از اشنویه

مهاباد- ایرنا- تحویل یک بهله جغد شاخدار به اداره حفاظت محیط زیست و دستگیری انتشاردهندگان ۲ قطعه اردک شکار شده از مهمترین اخبار زیست محیطی اشنویه طی هفته جاری است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک بهله جغد شاخ‌دار که به صورت مصدوم توسط علاقه‌مندان به محیط زیست پیدا شده‌بود، به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل داده شد.

کریم خضری گفت: جغد شاخدار از ناحیه بال صدمه دیده‌است و پس از بهبودی کامل در طبیعت اشنویه رهاسازی می‌شود.

وی ادامه داد:جغد شاخدار یا جغد گوش‌دراز با نام علمی Asio otus ، گونه ای جغد است که در اروپا آمریکای شمالی و آسیا زادآوری می کند، این پرنده از رده جغدهای گوش به سر و از خانواده جغدان است که در حالت نشسته از روی گوش‌پرهای بلندش می توان آن را به آسانی شناسایی کرد.

دستگیری انتشاردهندگان ۲ قطعه اردک شکار شده

وی ادامه داد: با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره انتشاردهندگان ۲ قطعه اردک شکار شده در فضای مجازی دستگیر شدند.

خضری افزود:ماموران این اداره با رصد فضای مجازی ۲ نفر از متخلفان را شناسایی و ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده‌گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن ۴۴۶۲۶۲۳۱ اطلاع دهند.

اشنویه از شهرستان‌های مرزی آذربایجان‌غربی است که باتوجه به وضعیت اکولوژیکی و برخورداری از سیمای زیست محیطی مطلوب از زیستگاه‌های مهم استان به‌شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =