نخست وزیر فلسطین از اقدام اسرائیل در کاهش درآمدهای مالیاتی انتقاد کرد

تهران- ایرنا- «محمد اشتیه» نخست وزیر فلسطین از اقدام رژیم صهیونیستی در کاهش درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای «عربی ۲۱» اشتیه روز دوشنبه در ابتدای جلسه هفتگی کابینه فلسطین خود گفت که کسر عوارض ماهیانه از ترخیص کالاهای وارداتی به فلسطین توسط رژیم صهیونیستی از ۴۱ ملیون  شکل (۱۲.۴۶ ملیون دلار) به ۵۲ ملیون شکل (۱۵.۸ میلیون دلار) در ماه افزایش یافته است.

رژیم صهیونیستی به نمایندگی از تشکیلات خودگردان فلسطین ماهانه حدود ۱۸۸ میلیون دلار مالیات برای کالاهایی که از خارج وارد کرانه باختری می‌شود، دریافت می‌کند که تل آویو ۳ درصد از آن را به عنوان عوارض کسر می‌کند.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که اسرائیل در فوریه ۲۰۱۹ قانونی را مبنی بر کسر بخشی از اعتبارات معادل آنچه تشکیلات خودگردان فلسطین ماهانه به بازداشت شدگان و خانواده‌های شهدا و زخمی‌ها می‌پردازد، تصویب کرد.

اشتیه افزود: ما امیدواریم که بتوانیم سایر کمک های مالی عربی و بین المللی از جمله ایالات متحده را برای تامین کسری بودجه که بیش از یک میلیارد دلار در پیش نویس بودجه ۲۰۲۱ پیش بینی شده است  دریافت کنیم.

از مارس ۲۰۱۷ ، همزمان با ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده ، حمایت مالی آمریکا از بودجه فلسطین متوقف شده است.

تمام کمک های مالی کشورهای عربی برای بودجه عمومی فلسطین در مقایسه با سال  ۲۰۱۹ در حدود  ۸۴.۹ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که کمک مالی عربستان به شدت کاهش یافته است.

به دنبال طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی در ماه مه گذشته (اردیبهشت) تشکیلات خودگردان فلسطین همه توافقنامه‌های امضا شده با این رژیم را  لغو کرد و از دریافت درآمدهای مالیاتی که صهیونیستها به نمایندگی از این تشکیلات دریافت می‌کند، امتناع کرد، با اینکه می‌دانست این درآمدها حدود دو سوم بودجه‌اش را تشکیل می‌دهد.

با این حال تشکیلات خودگردان فلسطین در ۱۷ نوامبر، هماهنگی امنیتی و غیرنظامی با اسرائیل را مشروط به پرداخت کلیه حقوق مالی فلسطینیان و عدم تخریب خانه‌ها و مصادره زمین‌های آنها، از سر گرفت.

هماهنگی بین طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی در زمینه امنیتی و مدنی بر اساس «توافقنامه اسلو» است که در سال ۱۹۹۳ بین «سازمان آزادیبخش فلسطین» و رژیم صهیونیستی امضا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =