حدود ۷ هزار نفر از کادر درمان علوم پزشکی مشهد واکسن کرونا می‌گیرند

مشهد- ایرنا- مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۶ هزار و ۸۵۵ نفر از کادر درمان این دانشگاه تا پایان هفته نخست فروردین واکسن کرونا دریافت می‌کنند که ۷۵ درصد آنان پرستاران هستند.

دکتر امیررضا صالح مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون سه محموله واکسن کرونا به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص یافته است و تمامی پرستاران درگیر با بخش های کرونایی، واکسن دریافت کرده اند.
وی بیان کرد: اولویت های تخصیصی دریافت واکسن کرونا براساس ابلاغ وزارت بهداشت مربوط به کادر درمانی فعال در بخش های آی. سی. یوی کرونا، اورژانس کرونا و بخش های بستری کرونا است.
وی ادامه داد: در این راستا به ترتیب اولویت فراخوان لازم به کادر درمان و پرستاری داده شده و تلقیح واکسن کرونا برای این نیروهای خدوم صورت پذیرفته است.
به گفته وی، تا پایان اسفندماه ۹۹ تقریبا تمامی کادر پرستاری درگیر با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسینه شده اند.
وی ادامه داد: کادر درمان و پرستاری بیمارستانهای دانشگاهی و غیر دانشگاهی در پایگاههای بهداشتی بیمارستانهای امام رضا (ع)، قائم (عج)، اکبر و هاشمی نژاد مشهد نیز سهمیه واکسن خود را دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: نوبت دوم دریافت واکسن کرونا ۲۸ روز بعد از نوبت اول آن تزریق خواهد شد.  
عضو کمیته پایش و نظارت واکسیناسیون کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همزمان واکسیناسیون کارکنان حوزه بهداشتی دانشگاه، بیماران خاص و سرطانی و مددجویان زیر پوشش بهزیستی نیز در حال اجراست.

طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا تا ظهر دیروز - سه شنبه - تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۹۵۱ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =