۸٠ تن سبزیجات برگی پارسال در روستای کتوکان ایرانشهر تولید شد

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: پارسال افزون‌بر ٨٠ تن انواع سبزیجات برگی با توجه به آب و هوای منطقه در روستای کتوکان این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شده است

مجید فیاضی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تولید محصولاتی با کیفیت و رعایت نکات بهداشتی در تولید سبزجات برگی از اهمیت بسیاری برخوردار است اظهارداشت: وجود آب قنات در روستای کتوکان باعث شده سبزیجات برگی این شهرستان کاملا ارگانیک باشد. 

وی افزود: این سبزیجات برگی شامل اسفناج، جعفری، شنبلیله، شوید، شاهی، گشنیز، ریحان، نعناع، تره، تربچه، پیازچه، مرزه و کاهو است و قسمت عمده‌ای از این محصول در فصل های پاییز و زمستان برداشت و به شهرستان‌های مختلف استان عرضه می‌شود.

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر تصریح کرد: این شهرستان با دارا بودن زمین‌های حاصلخیز، خاک مناسب و آب و هوای معتدل گرمسیری یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در کشت سبزیجات برگی و خوراکی در سیستان و بلوچستان است بطوریکه سالانه افزون‌بر یکهزار و ٢٠٠ تن انواع سبزیجات در آن تولید می‌شود. 

افسانه بالاور کارشناس مدیریت جهاد کشاورزی ایرانشهر هم گفت: با هدف ارتقای سطح آگاهی روستاییان بویژه زنان کلاس های آموزشی ترویجی برای سبزیکاران در روستای کتوکان برگزار شده است.

آسیه اربابی کارشناس تغذیه مرکز بهداشت ایرانشهر هم به اهمیت استفاده خانواده‌ها از سبزیجات برگی اشاره کرد و افزود: سبزیجات حاوی ویتامین ها و املاح معدنی فراوانی هستند که در سلامتی بدن نقش مهمی دارند. 

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =