هواشناسی : تندباد و خیزش گرد و خاک در شمال غربی کرمان پیش بینی می‌شود

کرمان - ایرنا - کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمان گفت: طبق نقشه های هواشناسی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مناطق شمال غربی استان وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد.

مریم سلاجقه روز سه شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه  امروز جوی پایدار در استان حاکم است افزود:  طبق بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی سه روز آینده در اکثر مناطق استان جوی نسبتا پایدار گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد: ضمن اینکه طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مناطق شمال غربی استان وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد که شهروندان باید برای سلامتی خود در این ایام کرونایی بیشتر در خانه بمانند و از ترددهای غیرضرور بپرهزند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمان با اشاره  اثرات مخرب احتمالی وزش باد به سازه ها و تاسیسات شهری تصریح کرد: خیزش گرد و خاک و وقوع طوفان شن و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میزان دید افقی و احتمال اختلال در تردد راههای در شمال غربی استان و  احتمال بروز خسارت به گلخانه ها، درختان و دامداری های سنتی از دیگر مخاطرات این پدیده است. 

سلاجقه توصیه کرد: شهروندان ازترددهای غیر ضروری در محورهای مواصلاتی پرهیز کنند و  تمهیدات لازم جهت کاهش خسارت وزش باد ، استحکام بنا و سازه های در حال ساخت انجام دهند. 

وی همچنین کنترل پوشش گلخانه ها  و نهالستان ها و آمادگی دستگاه‌های خدمـت رسان جهت انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی را نیز توصیه کرد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =