پیش‌بینی باد شدید و گرد و خاک در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از فردا (چهارشنبه) گاهی وزش باد شدید همراه و گرد و خاک در استان پیش‌بینی می‌شود.

جواد نخعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این وضعیت تا اوایل هفته آینده در استان قابل پیش‌بینی است.

وی اظهار داشت: براساس داده‌ها، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های هواشناسی در روزهای آینده به ‌تناوب افزایش ابر در برخی ساعات در استان قابل پیش بینی است.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: به لحاظ دمایی هم دمای هوا بطور محسوس در استان افزایش می‌یابد و هوا گرم‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: کاهش دید افقی، اختلال در ترددها، احتمال آسیب زدن به پنل‌های تبلیغاتی و گلخانه‌ها، شکسته شدن درخت‌های آسیب پذیر، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و ساختمان‌های نیمه کاره و کارگاه‌های ساختمانی در استان دور از انتظار نیست.

نخعی گفت: توصیه می‌شود شهروندان از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند همچنین رعایت سرعت مطمئنه در رانندگی، اطمینان از استحکام سازه‌ها، پوشش گلخانه‌ها و سقف‌های موقت نیز مورد انتظار است.

وی تاکید کرد: در برخی نقاط استان افزایش دمای بیشتری پیش‌بینی شده است از جمله طبس که درجه هوا در روزهای پایان هفته احتمالا به ۳۶ درجه نیز خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =