۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 84272606
۰ نفر

برچسب‌ها

آخر هفته، فارس متاثر از وزش بادهای شدید و رگبار خواهد بود

شیراز- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان فارس اعلام کرد: استان فارس در چند روز پایانی هفته شاهد بارش باران نخواهد بود؛ اما رگبارهای پراکنده در برخی نقاط و وزش باد نسبتا شدید و شدید به‌ویژه در مناطق مرکزی و شمالی استان روی خواهد داد.

مهرداد قطره سامانی سه‌شنبه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه سامانه بارشی که از امروز وارد شمال غرب کشور می‌شود به استان فارس نمی‌رسد، گفت: در برخی نقاط استان فارس تنها شاهد رگبارهای پراکنده در روزهای پنجشنبه و جمعه خواهیم بود؛ همچنین مناطق شمالی فارس ازجمله در شهرهای آباده و ایزدخواست وزش باد به حدود ۹۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد.

وی افزود: وزش بادهای شدید از آخر وقت چهارشنبه آغاز می‌شود و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان فارس با اشاره به اینکه میزان بارش مناطق جنوبی فارس طی یک سال گذشته ۸۵درصد کاهش یافته است، گفت: از همین رو در روزهای پایانی هفته، وزش باد باعث گرد و خاک محلی نیز می‌شود که کاهش دید افقی را در پی خواهد داشت.

سامانی بیان داشت: افزون بر این مناطق جنوبی کشور هم متاثر از کمبود بارش‌ها از جمله کانون‌های گرد و خاک فعال‌اند و ممکن است با وزش باد و کاهش دید افقی، کیفیت هوا نیز دستخوش تغییر شود و هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه ناسالم باشد.

او درباره وضعیت هوای شیراز نیز گفت: برای شیراز وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ اما شدت آن در مقایسه با تندبادی که در ۲۲اسفندماه ۹۹ رخ داد کمتر است؛ هرچند کاهش دید افقی و پدیده گرد و غبار رخ خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی استان فارس عنوان کرد: بر اثر وزش باد در روزهای چهارشنبه پنجشنبه و جمعه احتمال بروز خسارت به تاسیسات سبک، آسیب به سازه های موقت و گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی، شکستن درختان فرسوده و سقوط اجسام از ارتفاع در کارگاه های ساختمانی پیش بینی می شود؛ از همین رو ضروری سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی استحکام سازی شده و شهروندان از عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره بپرهیزند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =