وزیردفاع آمریکا و فرمانده ارتش پاکستان پیرامون افغانستان گفت‌وگو کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا پس از سفر غیرمنتظره دو روز قبل خود به کابل و دیدار با مقامات افغانستان، طی تماس تلفنی با فرمانده ارتش پاکستان پیرامون روند صلح و تحولات امنیتی منطقه رایزنی کرد.

به‌ گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستانی روز سه‌شنبه به نقل از اطلاعیه پنتاگون گفتند که لوید آستین و ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در بحث افغانستان را بررسی کردند.

وزیر دفاع آمریکا در این مکالمه تلفنی از حمایت مستمر اسلام‌آباد از روند صلح افغانستان قدردانی کرد و اطمینان داد که ایالات متحده دوست دارد به همکاری خود با پاکستان در زمینه های "منافع مشترک" ادامه دهد.

لوید آستین تاکید کرد: واشنگتن متعهد به حفظ روابط دفاعی دو جانبه قوی با اسلام‌آباد است.

پاکستان از نزدیک با ایالات متحده در روند صلح افغانستان مرتبط بوده و به اعتقاد خود امضای توافق نامه طالبان و واشنگتن در دوحه ، آغاز مذاکرات داخلی افغانستان را تسهیل کرده است، امری که اکنون به نظر می رسد در حال حاضر به دلیل روند بررسی در واشنگتن متوقف شده است.

ژنرال باجوا هفته گذشته طی سخنرانی در مجمع گفت‌وگوهای امنیتی اسلام‌آباد اعلام کرد: نقش نیرومند پاکستان در تلاش برای صلح در افغانستان اثبات حسن نیت و درک ما از تعهدات جهانی و اخلاقی است.

با این حال اسلام‌آباد می خواهد تا هر دو طرف - ایالات متحده و طالبان - در مسیر اجرای توافق نامه فوریه ۲۰۲۰ حرکت و بر اساس آن پیشرفت کنند تا یک توافق سیاسی، فراگیر و مسالمت آمیز برای افغانستان حاصل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha