۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۱
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84272597
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت در سومین روز بهار، از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۷۶ در شرایط سالم است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۵۳ و در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۲، ازن با شاخص ۵۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۸ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ بود.

ایستگاه مسعودیه منطقه۱۵ در وضعیت سالم

براین اساس، ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۵۱، پونک با شاخص ۵۳ و اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ در آستانه وضعیت ناسالم

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۹۶، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۹۱ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۸۴ از لحاظ میزان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

سال گذشته، ۱۶ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۶ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =