استاد دانشگاه: نامگذاری سال در عمل پیگیری شود

یزد- ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری باید محور تمام اقدامات و تصمیم‌گیری‌ها قرار گیرد و در عمل با همکاری مردم و مسوولان اجرا شود.

 سید عباس طباطبایی روز سه‌شنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا افزود: مقام معظم رهبری بر حسب نیاز کشور و مردم همه ساله نامی را برای سال انتخاب می‌کنند که رسیدن به تولید به حمایت مسوولان و رفع مشکلات بخش‌خصوصی و سرمایه‌گذاران بستگی دارد.

وی با بیان اینکه برای خنثی‌کردن تهدیدها و تحریم‌های دشمنان بهترین راه قوی‌شدن در داخل کشور از لحاظ تولید و مسایل اقتصادی است ادامه داد: باید مسوولان بر اساس موقعیت و مقامی که دارند زمینه‌ساز جلب مشارکت بخش‌خصوصی برای سرمایه‌گذاری باشند.

این استاد دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: خیلی از موانع تولید یا ضعف قانونی دارد و یا مربوط به اداری و سایر بخش‌هاست که با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری درست بر حسب ضرورت حل‌شدنی است و فقط یک عزم راسخ و همدلی همه عناصر اجرایی و اداری را ار صدر تا ذیل نیاز دارد.

طباطبایی تصریح کرد: مردم برای ارتقای تولید کالای ایرانی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان باید بیش از گذشته نسبت به خرید اجناس داخلی بیشتر عنایت داشته باشند و از این طریق به صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران برای تولید بهتر و بیشتر کمک کنند .       

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

ازحدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =