شرایط برگزاری انتخابات شوراها در ۶۷۹ روستای قزوین فراهم است

قزوین - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در ۶۷۹ روستای این استان فراهم است تا داوطلبان مختلف به آن ورود پیدا کنند.

منوچهر حبیبی روز سه‌شنبه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روستاهایی که دارای شورا می‌شوند، ضمن اینکه صاحب دهیاری خواهند شد، روند توسعه عمران و آبادی در آن منطقه نیز شتاب می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبان شوراهای روستا از ۱۶ فروردین ماه جاری آغاز می‌شود، اظهار داشت: داوطلبان باید قبل از ثبت نام با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، پیشخوان دولت و پلیس به اضافه ۱۰ اقدام به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه کنند.

حبیبی، تعطیلات نوروزی را فرصت مناسبی برای همفکری اهالی روستاها در بخش انتخابات دانست و یادآور شد: انتخاب افراد توانمند و واجد صلاحیت برای بیان و پیگیری مشکلات روستا از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید برای تشویق داوطلبان مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: روستایی که دارای شورا می‌شود، بعدها به انتخاب دهیار نیز اقدام خواهند کرد و این ۲ نهاد در کنار یکدیگر می‌توانند ضمن اجرای سیاست‌های مربوط به روستا، با دریافت کمک و اعتبارات لازم به نحو مطلوب‌تری در رشد و توسعه منطقه موثر باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =