۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۴:۴۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84272559
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار کشته‌های عملیات تروریستی در نیجر به ۱۳۷ تن رسید

تهران – ایرنا- دولت نیجر اعلام کرد، شمار افرادی که دوشنبه به دست گروه مسلح ناشناس در سلسله حملات هماهنگ به روستاهای جنوب غرب این کشور کشته شده‌اند، به یکصد و ۳۷ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شمار کشته‌ها ابتدا ۶۰ تن اعلام شده بود.

"زکریا عبدالرحمن" سخنگوی دولت نیجر دوشنبه شب گفت که دولت این کشور به شدت تروریسم برنامه ریزی شده علیه غیر نظامیان را محکوم می‌کند.

در بیانیه دولت نیجر که از تلویزیون رسمی پخش شد، ضمن اعلام سه روز عزای عمومی، آمده است دولت برنامه‌هایی را برای مقابله با گروه‌های مسلح تروریستی در پیش خواهد گرفت.

این حمله یک هفته پس از آن رخ می‌دهد که در همین منطقه ۵۸ روستایی توسط افراد ناشناس کشته شدند.

منابع محلی در نیجر اعلام کردند که مهاجمان مسلح به سه روستا در منطقه " تیلابری " هم مرز با دو کشور "مالی" و "بورکینافاسو" یورش بردند و دست به " کشتار وحشتناک" زدند.  

"الفوزازی ایسینتاج" شهردار منطقه روستایی تیلابری پیش از این گفته بود که افراد مسلح وابسته به تشکیلات داعش حملاتی انجام دادند اما منابع محلی عامل حملات یاد شده را مشخص نکردند.

شاخه محلی وابسته به تشکیلات داعش در منطقه فعال است. شاخه مزبور عامل حملات گذشته محسوب می‌شود که به کشته شدن دهها نظامی و غیرنظامی منجر شد.

بر اساس این گزارش، خشونت بخشی از بحران گسترده امنیتی در منطقه ساحل غربی آفریقا را تشکیل می‌دهد که توسط افراد تندرو وابسته به تشکیلات داعش و گروه های شبه نظامی نژادی صورت می‌گیرد.

در حمله تروریستی به غیرنظامیان در روز چهارشنبه ۲۷ اسفند در مرز نیجر با کشور مالی نیز ۵۸ نفر جان خود را از دست دادند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha