اورژانس اجتماعی زنجان پارسال به چهارهزار تماس تلفنی خدمت داد

زنجان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: خط تلفن اورژانس اجتماعی ۱۲۳ استان طی سال گذشته پاسخگوی چهارهزار تماس تلفنی هم استانی‌های بوده و بهزیستی توانسته خدمات تخصصی خود را به گروه‌های هدف ارائه کند.

محمد محمدی قیداری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توسعه اورژانس اجتماعی را منطبق بر آسیب های اجتماعی منطقه و سکونتگاه‌ها اعلام کرد و افزود: در زمان جاضرچهار پایگاه خدمات اجتماعی، در سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه ای استان فعال هستند.

وی اضافه کرد: هم اکنون اورژانس اجتماعی و خودروی خدمات سیار در شهرستان های زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده و طارم آماده ارائه خدمات و مداخله در بحران و کمک به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی است.

این مسوول ادامه داد: برنامه اورژانس اجتماعی تلفیقی از مداخله در بحران، فردی، خانوادگی و اجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی ۱۲۳، خودروهای خدمات سیار اورژانس خدمات اجتماعی و پایگاه خدمات  اجتماعی است.

وی اظهار داشت: دستیابی سریع به آمار و اطلاعات و امکان گزارش‌گیری های مستمر ‌به منظور استفاده در تصمیم گیری های دوره‌ای یا کلان از مزایای سامانه اورژانس اجتماعی است.

 مدیرکل بهزیستی استان زنجان، با اشاره به شناسایی آسیب های اجتماعی شایع و در حال شیوع توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی گفت: مداخلات بهزیستی می تواند در توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی سالم نقش مهمی را ایفا کند.

به گفته وی، بسیاری از خشونت های خانگی و آسیب های اجتماعی با مداخله تیم کارشناسی خط ۱۲۳ و خدمات سیار مرتفع می  شود.

محمدی،  ارائه خدمت در اورژانس اجتماعی به ۲ شکل خودمعرف و ارجاعی از سوی خط اورژانس اجتماعی ۱۲۳، خدمات سیار اورژانس اجتماعی، سایر مراکز بهزیستی، مراجع قضایی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی و به شکل سرپایی و نگهداری  ذکر کرد.

این مسوول یادآور شد: خدمات مددکاری، روان شناسی، تربیتی، حقوقی، فرهنگی و آموزشی از جمله خدمات اورژانس اجتماعی است که بازگشت به خانواده از مهمترین اهداف آن است.

وی اضافه کرد: در صورت نیاز آسیب دیدگان اجتماعی به مراکز زیر مجموعه امور آسیب دیدگان اجتماعی با توجه به شرایط مراجع مراکز خانه سلامت، بازپروری زنان آسیب دیده اجتماعی و غیره  ارجاع می شوند.

محمدی خاطر نشان کرد: خط تلفن ۱۲۳ بهزیستی استان همه روزه و بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت تماس های عموم و مداخله در بحران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =