توجه به تولید داخلی در شعار امسال، مقابله موثر با جنگ اقتصادی دشمن است

ارومیه - ایرنا- استاد دانشگاه امام حسین (ع) ارومیه و کارشناس مسایل سیاسی گفت: توجه به تولید داخلی در شعار امسال، مقابله موثر با جنگ اقتصادی دشمن است که باید در این خصوص، اهتمام ویژه از سوی همه مردم و مسوولان ایجاد شود.

فخرعلی قلی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شعارسال باید به عنوان تکلیف تمامی قوای سه گانه و نهادهای نظارتی و دستگاه های اجرایی قرار گرفته و در یک جدول زمان بندی موانع از پیش پای تولید کنندگان برداشته شده وجهش تولید سرعت بگیرد.

وی‌ اظهار داشت: دشمنان با تشدید فشارهای اقتصادی در تلاش هستند تا زمینه نارضایتی مردم ‌از انقلاب و نظام را فراهم کرده و ‌به ملت القا کنند که نظام ناکارآمد است بنابراین در چنین فضایی به جای امیدوار بودن به دشمن باید با تکیه بر داشته های داخلی به سمت استقلال و خودکفایی داخلی گام برداریم و آن وابستگی را خنثی کنیم.

کارشناس مسایل سیاسی اضافه کرد: نگاه مقام معظم رهبری به اقتصاد نگاه ویژه ای است چنانکه جمله زیبای ایشان در بیانیه گام ‌دوم انقلاب با این مضمون که " اقتصاد هدف نیست؛ بدون اقتصاد نمی توان به هدف ها رسید" حاکی از نگاه عمیق ایشان به مقوله اقتصاد است.

وی بیان کرد: نباید سیستم اقتصادی کشور مرعوب هیمنه قلابی استکبار باشد و چنین تصور شود بدون پذیرش شرایط دشمن نمی توان کاری کرد.

به گزارش ایرنا، مقام معظم رهبری شعار سال ۱۴۰۰ را «تولید، پشتیبانی ها ومانع زدایی ها» نامگذاری کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =