رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی منجر به قرمز شدن سرپل ذهاب می شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب گفت: رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و برگزاری دورهمی ها منجر به سرایت و انتشار ویروس کرونا و قرمز شدن وضعیت این شهرستان در زمینه ابتلا به ویروس کرونا می شود.

"نورالدین فرزادی پور" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک سال نو افزود: از مردم می خواهیم که به توصیه های بهداشتی توجه کنند چون اکنون وضعیت شهرستان از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا زرد است و مدیریت این وضعیت و آبی شدن شهرستان نیاز به همراهی و همدلی همه مردم دارد.

وی اظهار داشت: ستاد کرونا در شهرستان سرپل ذهاب در اسفندماه تصمیم هایی را برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ کرد که مردم آیین های تجمعی جمعه غریبان و جمعه آخر سال را برگزار نکنند و در این خصوص نیز اطلاع رسانی از طریق رسانه ها انجام شد و شرایطی پیش آمد که کمترین ازدحام را با مدیریت و همراهی مردم داشته باشیم.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: همچنین نظارت لازم توسط صنعت، معدن و تجارت بر بازار شهرستان و مدیریت کردن خریدهای نوروزی مردم نیز صورت گرفت.

فرزادی پور گفت: اکنون نیز با شروع تعطیلات نوروزی مسافران نوروزی تهدیدی برای سلامت مردم است و با وجود احترامی که به مهمانان نوروزی داریم و بحث مهمان نوازی مردم شهرستان اما اکنون شرایط مناسبی برای برگزاری دورهمی های خانوادگی نیست و از همه مردم می خواهیم که دید و بازدید ها را به بعد موکول کنند.

او اضافه کرد: با وجود طبیعت خوب و جذابیت ها و پتانسیل های بخش گردشگری در شهرستان فرصت برای طبیعت گردی بسیار است و مردم باید آن را به زمان دیگری موکول کنند.

وی ادامه داد: ۲ مورد کرونایی جهش یافته انگلیسی در شهرستان سرپل ذهاب داشتیم که اهل استان ایلام بودند و در محل کارگاهی در شهرستان فعالیت می کردند که اقدامات درمانی برای این افراد انجام و کارگاه قرنطینه شد و تا کنون همین ۲ مورد را داشته ایم.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =