فروش آجیل شب عید در چهارمحال و بختیاری ۴۰ درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: فروش آجیل شب عید امسال ۴۰ درصد نسبت به عید سال گذشته افزایش یافت.

جهانبخش مرادی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی‌های میدانی و گزارش‌های حاکی از فروش آجیل شب عید بیانگر آن است که امسال مردم استان در خرید اقلام مورد نیاز شب عید خود از جمله آجیل استقبال بیشتری نسبت به سال گذشته داشتند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد حساسیت‌های ناشی از شیوع کرونا در عید امسال کمتر از سال گذشته بوده است و مردم وسواس کمتری نسبت به خرید در بازار و تهیه اقلام موردنیاز خود داشته‌اند.

مرادی تصریح کرد: اگر چه قیمت آجیل در عید امسال نسبت به سال گذشته با افزایش قیمت قابل توجهی روبرو بود اما برخی از مردم استان بنا بر وسع و توان خود نسبت به تهیه آجیل شب عید خود اقدام کردند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در ادامه استقبال مردم استان از میوه‌های نوروزی به نرخ تولیدی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: استقبال مردم از خرید میوه نوروزی نسبت به عید سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است.

مرادی در خصوص برخی انتقادات نسبت به کیفیت میوه‌های نوروزی استان نیز گفت: کیفیت سیب و پرتقال توزیعی در استان قابل قبول است و این میوه‌ها از نظر سلامت، خرابی نداشته و پرآب و باکیفیت هستند.

به گزارش ایرنا،۵۵۰ تن میوه شامل ۳۵۰ تن پرتقال شمال و ۲۰۰ تن سیب زرد درختی در ۵۸ مرکز در استان در حال توزیع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =