نماینده مجلس: تحقق شعار سال نیازمند همت همگانی است

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار سال نیاز همت همه ارکان کشور از جمله دستگاه‌های حاکمیتی و حکومتی، مردم و بخش خصوصی است.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است همه بخش‌ها و ارکان کشور باید همت لازم را داشته باشند و با اتحاد و همدلی زمینه تحقق این شعار سازنده را فراهم کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین الزاماتی که برای تحقق شعار به آن نیاز داریم تغییر نگاه و نگرش بخش‌های مختلف به مقوله تولید است به این نحو که باید به تولید به عنوان یک ارزش نگاه شود و این تغییر نگاه هم در مسئولان و هم در مردم باید ایجاد شود.

جعفری با اشاره به اهمیت تولید در رشد و پیشرفت جوامع، تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا برای تولید و تولیدکنندگان اهمیت و ارزش خاصی قائل هستند اما این موضوع در کشور ما آن طور که باید نیست از همین رو نیاز داریم که به مقوله تولید توجه بیشتری شود و موانعی که فراروی آن وجود دارد از میان برداشته شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی با انتقاد نسبت به روند راه‌اندازی کسب و کار و فعالیت‌های تولیدی در کشور، اظهار داشت: در برخی موارد کاغذبازی اداری و طولانی بودن روند ایجاد فعالیت‌های تولیدی در کشور برای تولیدکننده طاقت‌فرسا و خسته‌کننده است و این موضوع انرژی و انگیزه تولیدکننده را از بین می‌برد.

جعفری افزود: این در حالی است که باید این روند اصلاح شود و جایگاه تولید و تولیدکننده در کشور بیش از این ارتقا یابد و به تولید به عنوان یک ارزش نگاه شود.

وی با اشاره به شعار سال گذشته مبنی بر جهش تولید، خاطرنشان کرد: شعار امسال نیز در تداوم شعار سال گذشته است اما با این تفاوت که باید موانع موجود بیش از پیش برطرف و حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها نیز تقویت شود.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته اقداماتی در خصوص تحقق شعار جهش تولید انجام شد اما آنچه که انجام شده تا وضعیت ایده‌آل فاصله دارد و این می‌طلبد در سال جدید اقدامات بیشتر و موثرتری انجام گیرد.

جعفری با بیان اینکه مشوق‌های قانونی می‌تواند در راستای حمایت و پشتیبانی از بخش تولید نقش موثری داشته باشد، تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌ها در همین راستا بهره گرفت و با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم باید تا می‌توان بخش تولید را تقویت کرد.

وی، تسهیل در واردات ماشین‌آلات و مواد اولیه را از جمله مشوق‌های لازم برای بخش تولید دانست و گفت: از سوی دیگر پیشنهاد می‌شود وزیر امور خارجه، سفیران کشور در نقاط مختلف جهان را مکلف به برگزیدن مشاور اقتصادی کند تا از این طریق بتوان با بازاریابی و رونق صادرات چرخ تولید را بیش از پیش به حرکت درآورد.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع کامل موانع محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =