۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۴۱
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 84272481
۰ نفر

برچسب‌ها

جسد جوان هلیلانی پس از ۱۱ روز جستجو پیدا شد

ایلام - ایرنا - جسد فردی که در رودخانه سیمره در محدوده شهرستان هلیلان به علت واژگونی خودرو غرق شده بود، با تلاش های بهمن پرورش غواص کرمانشاهی بعد از ۱۱ روز از عمق این سد بزرگ بیرون آورده شد.

به گزارش ایرنا، بهمن پرورش غواصی که موفق به پیدا کردن جسد این جوان شد، شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همکاری یک‌گروه شناگر زبده از خانواده غریق توانستیم بعد از ۱۱ روز تلاش شبانه روزی پیکر این جوان را پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه در این عملیات یک شناگر ماهر از توابع روستای طولابی هلیلان نیز غرق شد که بعد از پیداکردن فوری این جوان نتوانستیم کار احیا قلبی را انجام دهیم.

این جانباز دوران دفاع مقدس یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت این عملیات برعهده خودم بود مانع غرق شدن چندین نفر حین جستجو برای پیدا کردن جسد شدم.

پرورش تاکید کرد: وسعت زیاد سدها و حجم بالای آب، شناگر را خسته و دچار اسپاسم عضله می کند که در نتیجه به غرق شدگی او می انجامد.

این غواص حرفه ای کشور با اشاره به اینکه تمام زندگی خود را وقف این کار کرده ام، گفت: طی ۲۲ سال تجربه در هشت کشور، ۲۶ استان و ۱۳۰ شهر ایران به غواصی و یافتن پیکر غرق شدگان در آب پرداخته ام.

فرمانده انتظامی شهرستان هلیلان نیز در این خصوص گفت: در روز ۲۱ اسفند سال گذشته در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در حاشیه رودخانه سیمره و مفقود شدن راننده خودروی مذکور، بلافاصله اکیپ گشت برای بررسی و موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

مجتبی مهدیان افزود: در بررسی اولیه مأموران انتظامی اعزامی به محل حادثه مشخص شد یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ به علت نامعلومی از جاده خارج و به داخل رودخانه سقوط کرده و راننده این خودرو نیز مفقود شده است.

وی با اشاره به کشف جسد راننده خودرو توسط اهالی محلی در حاشیه رودخانه سیمره، تاکید کرد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد جسد کشف شده مربوط به راننده حادثه تصادف ۱۲ روز پیش خودروی پژو ۴۰۵ بوده است.

سرهنگ مهدیان با بیان اینکه جریان آب رودخانه جسد این جوان ۲۱ ساله را ۲ کیلومتر پایین‌تر از محل حادثه منتقل کرده بود، تصریح کرد: جسد این جوان برای بررسی‌های بیشتر، توسط عوامل امدادی به پزشکی قانونی منتقل شد.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =