۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۳۹
کد خبرنگار: 863
کد خبر: 84272464
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس سازمان سینمایی: محیط سینما امن است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی با تاکید براینکه به هموطنان اطمینان می‌دهم محیط سینما را امن بدانند، گفت: یکی از مراکزی که توجه خاص به رعایت دستورالعمل‌ها دارد، سینما است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از سازمان سینمایی، در دومین روز از سال ۱۴۰۰ حسین انتظامی با حضور در سینما "ماندانا" به تماشای فیلم سینمایی «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی به عنوان یکی از فیلم‌های اکران نوروزی نشست.

انتظامی در حاشیه حضورش در سینما ماندانا گفت: سال جدید را به همه هموطنان تبریک می گویم و امیدوارم امسال سال دلخوشی برای همه باشد.

او ادامه داد: امروز برای خداقوت و تشکر از کسانی که در سینماها مشغول هستند آمدم. در یک سال گذشته که بیماری کرونا فضای کشور را درگیر کرده بود انصافا یکی از مراکزی که توجه خاص به رعایت دستورالعمل ها داشت سینماها بودند و از این جهت زحمات همکارانمان در سینماهای سراسر کشور شایسته قدردانی است.

رئیس سازمان سینمایی گفت: در طول یکسال گذشته با وجود اینکه سینماها تقریبا نیمه فعال بودند، رعایت دستورالعمل ها بسیار جدی مورد توجه سینماداران بود زیرا سلامت مردم برایشان اهمیت داشت و هیچ گزارشی در طول سال و در جشنواره فیلم فجر مبنی بر ابتلا به کرونا به دست ما نرسید این درحالی است که از جشنواره فیلم فجر استقبال وسیعی شد و خوشبختانه مخاطبان سینما به دلیل اینکه قشر فرهیخته ای هستند خودشان توجه داشتند و رعایت کردند و همکاران ما در سینماها هم مسئولانه به دستورالعمل‌های کرونایی توجه داشتند.

انتظامی افزود: اگر دنبال توسعه فرهنگی و انسانی هستیم همه ما باید تلاش کنیم مصرف فرهنگی تحت تأثیر پدیده‌های تحمیلی کاهش پیدا نکند. یکی از جلوه های مصرف فرهنگی در کنار کتاب و مطبوعات و تئاتر و موسیقی، حوزه سینما است که می‌دانید سینما رفتن خود یک آیین است. 

رئیس سازمان سینمایی گفت: به هموطنان اطمینان می‌دهم محیط سینما را امن بدانند و مجددا به همکارانم در سینماها تأکید می‌کنم با توجه به اینکه سلامت مردم موضوع مهمی است توجه ویژه ای داشته باشند.

وی تاکید کرد: سال گذشته سال سختی برای ملت ایران، همه صنوف و قشرها به ویژه حوزه سینما در تولید و اکران بود. آسیب هایی به این کسب و کار هم وارد شد البته سازمان سینمایی با اصلاح اعتبارات خود بخشی از این  آسیب ها را مرتفع کند اما واقعیت این است که به دلیل امکانات محدود آنطور که در شان سینما بود نتوانستیم ظاهر شویم و از این جهت از خانواده سینما عذرخواهی می کنیم.

انتظامی در پایان گفت: فیلم های جدیدی برای اکران نوروزی به ناوگان نمایشی کشور پیوستند. از عزیزانی که به این چرخه برای اکران کمک کردند تشکر می کنم . ستاد کرونا مستقر در سازمان سینمایی مصوبه ای برای حمایت از این فیلم ها و سینماداران داشت تا زمینه تشویق آنها برای نمایش فراهم شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =