مجوز دفاتر خدمات مسافرتی متخلف در کهگیلویه وبویراحمد لغو می شود

یاسوج - ایرنا -معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اولویت سلامت برای مسئولان گفت: مجوز دفاتر مسافرتی متخلف در استان لغو می شود.

محمد حسین زاده روز سه شنبه در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا اظهار داشت:تاکنون برای پنج دفتر خدمات‌ مسافرتی در کهگیلویه وبویراحمد به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تذکر کتبی صادر شده است.

وی بیان کرد:۲۳ دفتر خدمات مسافرتی در استان وجود دارد که به صورت روزانه از طریق تیم های میراث فرهنگی ارزیابی می شوند.

وی عنوان کرد:این اداره ‌کل با مشارکت نیروی انتظامی و سازمان حج و زیارت استان به‌منظور کنترل و بازرسی فروش بسته‌های سفر نوروزی و تضمین هرچه بیشتر کیفیت خدمات، اقدام به بازدید و نظارت‌های مستمر و تلفیقی از دفاتر خدمات مسافرتی استان کرده است.

حسین زاده ابراز داشت:در این بازدیدها خدمات ارائه‌شده از سوی دفاتر خدمات مسافرتی همچون جزئیات اجرای ضوابط قانونی بسته‌های سفر نوروزی، رعایت ‌پروتکل‌های بهداشتی، نحوه فعالیت و وضعیت عمومی دفاتر خدمات مسافرتی، اعتبار پروانه بهره‌برداری، فعالیت مدیران فنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد:هشت تیم نظارت بر مکان های گردشگری نظیر هتل ها،هتل آپارتمان ها و اقامتگاه های بومگردی در استان تشکیل و در حال رصد نحوه تحقق مراقبت های بهداشتی در زیرساخت هایی چون هتل ها،هتل آپارتمان ها و اقامتگاه های بومگردی استان هستند.

وی بیان کرد: تیم های نظارتی مذکور در روزهای بیست و هشتم اسفند امسال تا شانزدهم فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خواهند داشت و با خاطیان به شدت برخورد خواهند کرد.

حسین زاده تاکید کرد:پذیرش حداقلی در هتل‌ها و مراکز اقامتی که تأییدیه بهداشت و درمان را دارند، در شهرهای زرد و آبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:هفت اقامتگاه بومگردی متشکل از ۴۰ اتاق و ۱۵۰ تخت،سه هتل آپارتمان متشکل از ۵۶ اتاق و ۱۶۰ تخت و پنج مهمان پذیر متشکل از ۹۹ اتاق و۳۱۷ تخت در استان وجود دارد.

بنا به مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا اسکان در مدارس، خانه‌های استیجاری، مهمانسراها، مراکز دولتی، کمپ‌های نوروزی و برپایی چادر در پارک ها و بوستان های کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۸۰جاذبه طبیعی،۷۷۰ منطقه تاریخی و جلوه های مردم شناسی در دوران پیش از انتشار ویروس کرونا سالیانه میزبان سه میلیون نفر گردشگر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =