سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه نسبت به وزش باد شدید هشدار داد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد که در سه روز آینده شاهد بارش باران و وزش بادهای شدید در سطح استان خواهیم بود.

"جلیل بالایی" دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی از روز سه شنبه شاهد ورزش باد شدید و ورود سامانه بارشی جدید به سطح استان خواهیم بود.

وی افزود: بر اساس ارزیابی سازمان هواشناسی به دلیل ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه، پیش بینی می شود از فردا شاهد وزش باد شدید با سرعت ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در نواحی غربی و شمالی استان باشیم.

سرپرست مدیریت بحران استانداری‌ کرمانشاه اضافه کرد: فعالیت این سامانه که تا روز پنجشنبه صبح ادامه دارد، در غرب استان و در سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و ازگله و سومار و سایر شهرستان ها شامل پاوه، جوانرود، روانسر، ثلاث باباجانی و سنقر کلیایی سبب وزش باد شدید و احتمالا گرد و خاک می شود.

بالایی ادامه داد: فعالیت این موج ناپایدار در منطقه احتمالاً سبب کاهش دید، شکستن درختان و خسارت به تابلوهای تبلیغاتی، سازه های بلند، گلخانه ها، داربست ها و دکل ها می‌شود.

وی گفت: همچنین توصیه می شود همشهریان از سفرهای غیرضروری خودداری و استحکام سازه های گلخانه ای، داربستی، تابلوهای تبلیغاتی و دکل ها را مدنظر قرار دهند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری‌ کرمانشاه با بیان اینکه صعود به ارتفاعات نیز به دلیل هوای غبارآلود توصیه نمی شود، افزود: لازم است دستگاه های خدمات رسان ضمن آماده باش و اتخاذ تدابیر و اقدامات فوری در کاهش خطر، امکانات و تجهیزات را در مناطق داشته و در صورت نیاز حضور میدانی و موثر داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =