خیز هرمزگان برای تحقق شعار تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها

بندرعباس - ایرنا- دولت در سال ۹۹ سال به عنوان جهش تولید زیر ساخت هایی را برای اجرای طرح های بزرگ و ابر پروژه ها در هرمزگان آماده کرد تا زمینه تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب یعنی سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌ زدایی‌ها» فراهم کند.

سال گذشته در حالیکه کشور زیر شدید ترین تحریم های اقتصادی بود، هرمزگان در زمینه افتتاح پروژه ها از جمله خط انتقال گوره به جاسک، نصب گوی جاسک، بهره برداری از طرح های بندری و دریایی، آب و برق ،فولادی حرکت شتابنده ای داشت.

شعاری که هر سال مقام معظم رهبری اعلام می کند زمینه و دور نمایی برای رونق تولید، جهش تولید و برداشت رفع اساسی گره های کور توسعه است که درسالهای اخیر دولت با اقدام های به موقع در ریل قرار داد و امسال که سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نام گذاری شده در واقع تکمیل کننده این مسیر است.

یکی ازاین اقدام ها خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی در منطقه مکران با ۲ میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری و پیش بینی اشتغال ۴ هزار نفر که به همت دولت تدبیر و امید از مرداد ماه جاری شروع شده به سرعت در حال انجام است.

در طرح خط لوله نفتی گوره به جاسک که یکی از طرحهای مهم وزارت نفت در سال جهش تولید است، حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار قرارداد تأمین لوله و حدود ۴۸ میلیون دلار مربوط به ساخت پمپ‌های انتقال می‌شود که از کارخانجات داخلی و با تکیه بر توان داخلی در حال تأمین است.

این اعتبار که توسط دولت تامین و اجرایی شده با هدف توسعه صادرات و بازکردن مسیر جدید برای فروش محصولات نفتی به کشورهای هدف منطقه بویژه در شرق آسیابوده و قرار است با همین سرعت تاپایان سال هم به بهره برداری برسد.

طرح خط لوله گوره به جاسک یک ابتکار بطور کامل ایرانی  بوده که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۷۰درصدی و ۱۰هزار نفر نیروی انسانی سرگرم کانال کشی ، انتقال لوله، جوشکاری ونصب لوله های نفت هستند که بخشی ازاین خط بزرگ در استان هرمزگان است.

این طرح راهبردی و ملی با هدف انتقال یک میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین صادراتی در روز با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز از گوره به پایانه جاسک و ذخیره‌سازی نفت خام و صادرات آن ازطریق پایانه جدید جاسک احداث  و تکمیل می شود.

البته عملی شدن شعار تولید؛ پشتیبانی‌هاومانع‌زدایی‌هادر سال ۱۴۰۰ که از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شد برای خودکفا شدن وبی نیاز به بیگانه با وفاق و همدلی گروهها، نهاد ومردم می توان برای اعتلای و سربلندی ایران عملی می شود.

اجرای شعار سال اولویت همه برنامه‌ریزی‌های هرمزگان است

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به نام گذاری سال ۱۴۰۰به عنوان سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌ زدایی‌ها" و در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحقق این شعار در اولویت همه برنامه‌ریزی‌های استان استان در سال جدید قرار می‌گیرد.

فریدون همتی افزود: دراین سال ضمن به کارگیری تمامی ظرفیت‌های استان، مجموعه مدیریت عالی و دستگاه‌های اجرایی و همه نهادها و سازمان‌های استان نیز باید با تمام توان در این راستا تلاش کنند لذا  توجه به موضوع بسیار مهم تولید در کشور، از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و افزایش و تقویت تولید در زمینه های مختلف در دستور  کار است.

وی ادامه داد: این امر همواره در نامگذاری سال ها مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و سال گذشته نیز شاهد تلاش گسترده برای "جهش تولید" در کشور بودیم و استان هرمزگان با برخورداری از توانمندی‌ های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی، شیلاتی، نفت و انرژی، صنایع دستی، گردشگری، بنادر و دیگر ظرفیت‌ها، قطب مهم اقتصاد، تولید و تجارت در کشور است.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: با توجه به تمهیدات انجام شده از سوی واحد ها جهت مبارزه با کرونا مطابق پایش های انجام شده با وجود تحمیل هزینه های مضاعف بر واحدهای تولیدی ناشی از کرونا و تحریم، بر میزان تولید واحدها تاثیری نداشته است و نه تنها هیچ یک از واحدهای تولید به علت شیوع کرونا تعطیل نشد بلکه بسیاری واحدها از جمله الکل سازی و کارخانه روغن احیا شده است.
همتی تصریح کرد: ظرف سال‌های اخیر و به ویژه در سال گذشته با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین سیاست‌های دولت تدبیر و امید، تمرکز و اقدامات ویژه‌ای برای جهش تولید در هرمزگان صورت گرفت که نتایج بسیار خوبی با افزایش میزان تولید و اشتغال‌زایی و اجرای پروژه‌های مختلف در هرمزگان به همراه داشت.

وی با اشاره به راه اندازی مجدد واحد تولیدی هرمز الکل بندر در شهرستان حاجی آباد پس از وقفه ۵ ساله و تولید الکل اتانول ۹۶درصد، گفت: پیگیری اخذ مجوز دائم فعالیت واحد به منظور جلوگیری از بروز وقفه در تأمین نیاز استان انجام شد.
وی، راه اندازی سه واحد تولیدی جم طب، آلومینیوم بندر سمراد و کیان زاگرس آسیا با ظرفیتی معادل ۶۸۰ هزار عدد ، فعال شدن ۴۰ واحد صنعتی راکد با رشد با رشد ۳۳درصد نسبت به پارسال، افزایش ۲۷درصد گلخانه و۲۳درصد پرورش میگو وتولید ۳میلیون و۵۰۰هزارتنی محصولات کشاورزی از دیگر اقدام های دولت در سال ۹۹ عنوان کرد.

تحقق شعار سال موجب رونق اقتصادی می‌شود

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که هفته جاری برای بازدید و سرکشی به جزیره های فارور، سیری و بوموسی سفر کرده نیز گفت: تحقق شعار سال یعنی پشتیبانی و مانع زدایی در حوزه تولید، بطورقطع موجب تحقق رونق اقتصادی خواهد شد و کشور را در مقابل تحریم‌ها بی اثر خواهد کرد.

 دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در جمع رزمندگان دریادل و خانواده های مستقر در این جزایر با تبریک فرا رسیدن عید نوروز، سال جدید و اعیاد شعبانیه با اشاره به شعار سال تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری با عنوان  تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، اظهار داشت: تولید و رونق آن در کشور مهم‌ترین مساله در ایجاد رونق اقتصادی است.

وی ادامه داد: این مساله در گرو ایجاد پشتیبانی همه‌جانبه مسوولان برای برداشتن موانع آن در شرایط امروز کشور است و با توجه به بیانات رهبری معظم انقلاب در سال جدید با این حمایت‌ها می توان شاهد رونق اقتصادی در کشور باشیم و بسیاری از مشکلات کشور با رفع  موانع در حوزه کسب و کار و ایجاد اشتغال مرتفع شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به بیانات رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی در پیام نوروزی و تبیین آن در سخنرانی نوروزی معظم‌له، اضافه کرد: بیش از چهل سال است که نظام مقدس جمهوری اسلامی با رفتارهای خصمانه و خصومت ورزی دشمنان  انقلاب از جمله شدید ترین تحریم‌های ظالمانه دولت تروریستی ایالات متحده آمریکا دست و پنجه نرم می‌کند اما، ملت ایران با مقاومت و ایستادگی در برابر این تحریم‌ها، چشم جهانیان را به حیرت وا داشته‌ است.

وی تصریح کرد: بطورقطع تنها راه عبور از مشکلات همان راهبرد عالمانه و حکیمانه امام خامنه ای(حفظه الله) مبنی بر پایبندی به الگوی مطلوب اقتصاد مقاومتی، ایجاد رونق تولید و جهش تولید در کشور است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با ذکر فرمایش اخیر مقام معظم رهبری، بیان داشت : تواصی به صبر و بصیرت راه علاج مقابله با دشمنان است و اگر در جامعه به این دو عنصر عمل شود دشمنان نمی توانند اهداف خود را به پیش ببرند.

 هرمزگان یکی از استانهای پر ظرفیت در زمینه تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌هاومانع‌زدایی‌ها»است لذا با بهره برداری از طرحهای مهم وتوجه دادن به توانمندی جوانان و همچنین همت و کوشش دولتمردان سال ۱۴۰۰ را سالی پر خیر و برکت وامید برای تولید و اشتغال و در نهایت صادرات و ارزآوری برای کشور باشد.

بطور حتم در تداوم این اقدام ها و با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" و در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحقق این شعار در اولویت همه برنامه‌ ریزی‌های استان هرمزگان در سال جدید قرار گیرد و ضمن به کارگیری تمامی ظرفیت‌های استان، مجموعه مدیریت عالی و دستگاه‌های اجرایی و همه نهادها و سازمان‌های استان با تمام توان در این راستا تلاش خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =