۱۰۷ بیمار تنفسی در خراسان جنوبی بستری هستند

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۰۷ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان خراسان جنوبی بستری هستند.

کامبیز مهدی‌زاده شامگاه دوشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۲۶ نفر مبتلا قطعی بیماری کرونا و هفت نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که متأسفانه حال عمومی یک بیمار وخیم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته از ۷۰ آزمایش کرونا در استان، آزمایش ۱۲ نفر مثبت قطعی اعلام شد گفت: از این تعداد هفت بیمار بستری در بیمارستان‌ها و پنج بیمار سرپایی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: از این تعداد پنج مورد از بیرجند، شهرستان‌های فردوس و طبس هرکدام سه مورد و از شهرستان سرایان یک مورد جدید شناسایی شد.

وی یادآور شد: همچنین در شبانه روز گذشته ۴۴ تست سریع کرونا در استان انجام شد که از این طریق ۶ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

مهدی‌زاده افزود: تا روز گذشته ۴۳ هزار و ۶۲۵ آزمایش کرونا در استان انجام شد که از این تعداد جواب تست ۱۶ هزار و ۴۳ مورد مثبت اعلام شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۵ هزار و ۲۵۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافتند و یا در قرنطینه خانگی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته ۳۱ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۲۶ بیمار شامل چهار بیمار کرونا مثبت از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید از فوت ناشی از کرونا در استان نداشتیم و آمار قربانیان این بیماری در خراسان جنوبی همان ۷۶۲ نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =