۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۵۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84272405
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

یزدی‌ها ۳۰ درصد بیشتر از پارسال به خارج استان سفر کردند

یزد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد گفت: بر اساس آمار موجود در چند روز اخیر و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان سفر یزدی‌ها به خارج از استان ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

علی علیخانی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خروجی مردم یزد از استان نسبت به وروی میهمانان و مسافران مختلف هم ۳۰ درصد بیشتر است .

وی با اشاره به اینکه باید همه نکات بهداشتی را رعایت کنند ادامه داد: در این مدت بیشترین پلاک‌هایی که وارد استان شدند از اصفهان، کرمان و تهران بودند.

این مسوول اظهار کرد: با توجه به رنگ‌بندی استان‌ها، تردد سواری و اتوبوس نسبت به سال گذشته افزایش فراوانی داشته و آمار دقیق متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

علیخانی تصریح کرد: روزانه بطور متوسط ۶۰ تا ۷۰ دستگاه وسیله نقلیه مسافران در استان ماندگاری دارند و با این وجود باید همه نکات بهداشتی را دقیق لحاظ کنند.

وی با اشاره به حضور مسافران از همه مردم تقاضا کرد برای پیشگیری از کرونا و حوادث رانندگی با توجه به هشدار پلیس با ماموران راهداری و حمل و نقل همکاری کنند.

استان یزد  ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلومتر راه فرعی و ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که ۱۲۶۷ کیلومتر آن جزو راه‌های شریانی و ملی هستند.

۱۷ هزار راننده در استان فعالیت دارند که ۱۵ هزار نفر آنها زیرپوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل است و در واقع با وجود خانواده‌های این افراد حدود ۱۰ درصد جمعیت استان زیرپوشش این مجموعه است.

هفت هزار و ۴۸۰ دستگاه خودرو در بخش حمل بار و ۷۳۰ اتوبوس در بخش جابه جایی مسافر فعالیت دارد که در حوزه حمل بار  استان در سال گذشته ۲۰ میلیون تن بار جابه جا شده است.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های برون شهری استان یزد رفت و آمد می‌کند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در مرکز جفرافیایی ایران قرار دارد که ۸۵ درصد در ۲۴ شهر زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =