خبرهای کوتاه چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- مسوول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: تصادف جاده شهرکرد به اردل ۹ مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا،محسن ابراهیمی تاکید کرد: برخورد خودرو پژو ۴۰۵ و سمند در محور ارتباطی شهرکرد به اردل حوالی روستای تشنیز در شهرستان کیار باعث مصدوم شدن ۹ سرنشین این خودروها شد.
وی افزود: این مصدومان پس از انجام اقدامات درمانی مناسب از سوی کارشناسان فوریت‌های پزشکی با چهار دستگاه آمبولانس به بیمارستان آیت‌الله کاشانی شهرکرد منتقل شدند.
پروتکل‌های بهداشتی برای ارائه خدمات به مسافران رعایت می‌شود
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی ورودی به استان رعایت می‌شود.
مهرداد جوادی در حاشیه بررسی مراکز اقامتی شهرکرد تاکید کرد: ارائه هرگونه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی باید براساس مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا باشد.
وی افزود: رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز اقامتی و سفره‌خانه‌های چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد..
جوادی تصریح کرد: یک سال اخیر شیوع ویروس کرونا خسارت‌های جبران‌ناپذیری به تأسیسات و حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری وارد کرد..
وی یادآور شد: امید است با مهار، کنترل و ریشه‌کنی ویروس کرونا بتوان رونق و تحول مناسبی در حوزه گردشگری کشور و چهارمحال و بختیاری فراهم کرد.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری هفدهمین استانی است که شیوع ویروس کرونای انگلیسی در آن به اثبات رسیده است و به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، شیوع این ویروس در استان وارد چرخش شده است.
ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت‌پذیری بیشتری برخوردار است یعنی تا حدود ۸۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد و درصد کشندگی آن نیز ۳۰ درصد بیشتر از نوع معمولی آن است.

۲۳۴ مورد بازرسی از تأسیسات گردشگری چهارمحال و بختیاری انجام شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از ۲۸ اسفند سال گذشته تاکنون ۲۳۴ مورد بازرسی از تأسیسات گردشگری استان انجام شده است، گفت: در پی انجام این بازرسی‌ها ۲ مرکز اقامتی تذکر دریافت کردند و مجتمع گردشگری دوپلان شهرستان کیار نیز تعطیل شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، مهرداد جوادی افزود: برای نظارت بر تأسیسات و مراکز مرتبط با حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری۱۳ گروه بازرسی تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه این گروه‌ها در هر شبانه‌روز ۳۹ بازدید از مراکز اقامتی، مهمانسراها، بوم گردی‌ها، هتل‌ها، مجتمع‌های بین‌راهی، مراکز تفریحی، توریستی، و سفره‌خانه‌ها انجام می‌دهند، تصریح کرد: به علت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون ۲ مرکز اقامتی تذکر دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، ارائه هرگونه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی باید بر اساس مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا انجام شود.

چهارمحال و بختیاری با برخورداری از  ۸۰۰ جاذبه گردشگری یکی از ‌ مقاصد برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است.

هم‌اینک ۱۴ هتل، چهار هتل‌آپارتمان، ۲ مجتمع گردشگری، پنج مهمان‌پذیر، ۹۹ خانه مسافر، یک مجتمع سرگرمی تفریحی، ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی و پنج مجتمع بین‌راهی در چهارمحال و بختیاری زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =