۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۵۶
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 84272374
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گروه‌ ویژه راهی مناطق قرمز کرونایی فارس شد

شیراز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با توجه به روند موارد بیماری کووید۱۹ در شهرستان با وضعیت قرمز کرونایی استان فارس، گروه ویژه راهی این شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهرزاد لطفی دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ این دانشگاه افزود: این ستاد توجه ویژه‌ای به مناطق وضعیت قرمز استان دارد.
پیش از این، وضعیت شهرستان زرین‌دشت فارس از نظر شیوع کرونا قرمز اعلام شده بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: گروهی متشکل از نمایندگان معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه، کمیته علمی کروناویروس دانشگاه، گروه اپیدمیولوژی دانشگاه به همراه نماینده ای از استانداری فارس برای رسیدگی به مناطق قرمز اعزام می شود. 

لطفی همچنین از برنامه ریزی برای واکسیناسیون بیماران خاص در استان خبر داد.

 وی اعلام کرد: با اطلاع رسانی به انجمن های مربوط به بیماران خاص در استان، واکسیناسیون برای این بیماران برنامه ریزی و انجام می شود.

مردم فارس گزارش‌های کرونایی صنوف را به ۱۹۰ گزارش دهند 

عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیگر عضو این نشست بود که از بازرسی ها و بازدیدهای بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت در سطح استان در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت: استقبال مردم استان از سامانه ۱۹۰ ، نشان دهنده اعتماد به همکاران بازرس بهداشت محیط و موجب دلگرمی فعالان این عرصه در مسیر تامین و ارتقای سلامت مردم است که سالانه در حدود هفت هزار تماس از سوی مردم فارس به سامانه بهداشت ۱۹۰ ثبت می شود.

  همتی اظهارداشت: بازرسان و کارشناسان بهداشت «سربازان گمنام سلامت» هستند که امروزه با توجه به بحران کرونا این بازرسان در استان بیشترین تلاش را در زمینه بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی برعهده دارند که بر اساس آمارها سال گذشته ۱۸هزار و ۶۱۴ مورد تماس به سامانه بهداشت ۱۹۰ از سوی مردم فارس به ثبت رسیده است.

این مقانم مسئول  در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: سامانه ۱۹۰، مرکز پاسخگویی وزارت بهداشت بوده و به عنوان اولین نقطه‌ای است که شهروندان می‌توانند مشکلات و شکایات خود رامطرح کنند.

وی افزود: بیشترین موارد شکایات به ترتیب مربوط بیشترین مورد شکایت ها مربوط به عدم رعایت بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از قبیل نانوایی، رستوران، ساندویچی بوده که ازسوی شهروندان گزارش شده و به ثبت می رسد که بازرسان مکلف هستند علاوه بر بازدید های روزانه خود گزارش‌های مردمی را تا کمتر از ۴۸ ساعت نتایج گزارش های دریافتی را اعلام کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امر برخورد و رسیدگی موارد بهداشتی در سامانه بهداشت۱۹۰، جزء ۱۰ دانشگاه برتر کشور است، بیان کرد: در بخش نظرسنجی مردمی، از نحوه رسیدگی به شکایات و درخواست‌ها نیز طی تماس با تماس‌گیرندگان، میزان رضایتمندی ۹۵ درصد گزارش‌شده است.

عبدالرضا قاسمپور جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری  کرونا روز یکشنبه با اشاره به اینکه سفر به شهرهای قرمز و نارنجی در فارس ممنوع است گفته بود: شهرستان زرین دشت در وضعیت قرمز قرار دارد و ارسنجان، مرودشت و داراب هم وضعیت نارنجی دارند و سفر به این شهرها ممنوع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =