۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۸
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84272357
۰ نفر

برچسب‌ها

تدابیر امنیتی در کربلا به مناسبت جشن‌های نیمه شعبان
عکس آرشیوی از کربلا؛ حرم امام حسین و حضرت عباس (ع) در یک قاب

بغداد - ایرنا - وزارتخانه‌های دفاع و کشور عراق برنامه‌هایی را در راستای تمهیدات امنیتی و تامین امنیت کربلا به منظور برگزاری مراسم جشن‌های نیمه شعبان به اجرا گذاشتند.

به گزارش ایرنا؛ وزارت دفاع عراق روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای با تاکید بر عزم این وزارتخانه برای مقابله با تروریست‌هایی که قصد برهم زدن امنیت را دارند، اعلام کرد: " به مناسبت برگزاری جشن‌های نیمه شعبان، فرماندهی عملیات کربلا عملیات نظامی و اطلاعاتی خود را به منظور تأمین امنیت مرزهای خارجی استان کربلا تشدید کرده است".

در این اطلاعیه با یادآوری اینکه افسران و فرماندهان عملیاتی برای تامین امنیت مردم در آماده باش کامل به سر می‌برند؛ بر افزایش استقرار گشت‌ها و عملیات جستجوی سختگیرانه و بازرسی پیشگیرانه در مناطق مختلف استان کربلا تاکید شده است.

به گزارش ایرنا در همین پیوند رییس ستاد ارتش عراق با سرکشی و بازدید از فرماندهی عملیات کربلا در جلسه توجیهی نیروهای ویژه در مورد برنامه امنیتی تدارک دیده شده در نیمه شعبان شرکت کرد.
این گزارش حاکیست؛ به همراه وی فرماندهان نیروی زمینی و  هوانوردی ارتش، مدیر اطلاعات نظامی و چندین افسر وزارت دفاع و فرماندهان مختلف دیگر عراق حضور داشتند.

همچنین افسران و فرماندهان با نیروهای بسیج مردمی عراق نیز هماهنگی های لازم را برای پیاده سازی برنامه ریزی امنیتی انجام داده و آخرین تحولات مناطق استان و نیز برطرف نمودن موانعِ پیشرفت بصورت دقیق بررسی شد.

از سوی دیگر، عثمان الغانمی وزیر کشور عراق با سفر به کربلا در جریان آخرین آمادگی‌های امنیتی و طرح عملیاتی فرماندهی عملیات کربلا در محورهای اصلی استان و حلقه‌های امنیتی و تهدیدات احتمالی ایام پیش رو (نیمه شعبان) قرار گرفت.

وزیر کشور عراق به نیروهای امنیتی تاکید کرد که در عین صیانت و تشدید امنیت محورها، در بستن جاده‌ها (منتهی به کربلا) زیاده‌روی نشود.

کربلا یکی از ۱۸ استان عراق به مرکزیت شهر کربلا است که در همسایگی استانهای الانبار، نجف و بابل و ۹۷ کیلومتری جنوب بغداد پایتخت این کشور قرار دارد.

همه ساله زائران زیادی از ایران برای برگزاری جشن ها و مناسبت های ملی و مذهبی از جمله شعبانیه به عراق سفر می کنند اما امسال به رغم همزمانی آن با تعطیلات عید نوروز فقط عده کمی از اتباع ایران در شهرهای مذهبی عراق دیده می شوند.  

طی روزهای اخیر شیعیان عراق ضمن برگزاری جشن های شعبانیه خود را برای برگزاری آیین نیمه شعبان میلاد امام زمان (عج) آماده کرده اند و باوجود محدودیت های کرونا سفر به شهرهای مذهبی این کشور بیشتر شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =