فرآیند استاندارد را برای تولید کننده تسهیل می کنیم

تهران - ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در کنار کنترل‌های کیفی، تلاش می‌کنیم با تفویض اختیار به مدیران استانی، فرآیند استاندارد را برای تولیدکننده تسهیل کنیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان استاندارد،‌ «غلامرضا شریعتی» آمادگی این سازمان را برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» اعلام و تاکید کرد: تفویض اختیار به استان‌ها و کم کردن مداخله باعث تسریع در امور می شود.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سال نو را با همبستگی در جهت سازندگی، کار و همت در عرصه ملی و بین المللی در کنار سایر ارکان نظام آغاز می کنیم و به پایان می رسانیم.

وی با اشاره به بخشی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی در آغاز سال نو مبنی بر ایجاد مشوّق‌هایی برای پشتیبانی از بخش خصوصی، اظهار داشت: بخش خصوصی با سرمایه گذاری وارد بازار شده و ما موظفیم حین نظارت دقیق بر امور مراقبت کنیم تا بخش خصوصی آسیب نبیند.

شریعتی از تدوین برنامه راهبردی ۵ ساله سازمان خبر داد و گفت: این  برنامه جامع به عنوان نقشه راه سازمان است. 

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در قبال حقوق همه حتی در دورترین نقاط کشور مسوولیم افزود: حمایت های این سازمان برای همه فعالان اقتصادی یکسان است به طوری که احساس تبعیض نشود.

وی حفظ سلامت و ایمنی را مهمترین هدف سازمان استاندارد دانست و افزود: با وجود همه مشکلات، تلاش می کنیم تا شرایط ایمن، سالم و زندگی باکیفیتی برای اقشار مختلف جامعه رقم بزنیم. 

شریعتی با اشاره به بازدیدهای اخیر از بنادر و گمرکات و عزم استاندارد برای تسهیل تجارت گفت: در دیدار با تجار، در جریان مشکلات دست و پاگیر آنها قرار گرفتم که طبق قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و با همراهی و مشارکت مقامهای استانی تصمیم های خوبی برای رفع موانع تولید اتخاذ خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =