کمک به نیازمندان و اجرای آرامش بهاری در بقاع تالش و رضوانشهر

آستارا - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تالش و رضوانشهر از توزیع ۹۵ بسته کمک معیشتی در بین نیازمندان و آغاز اجرای طرح آرامش بهاری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه این شهرستان‌ها خبر داد.

اذن اله رحیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش هر بسته غذایی و معیشتی را سه میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این کمک ها از محل نذورات مردم از بقاع متبرکه جمع آوری شده و در نخستین روزهای سال نو در بین نیازمندان توزیع شد.

وی در خصوص طرح آرامش بهاری بقاع متبرکه تالش و رضوانشهر گفت: چهار مُبلغ اعزامی از قم که ساکن تالش هستند در بقاع متبرکه تالش و رضوانشهر تا ۱۵ فروردین ماه مشغول ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به همشهریان و مسافران هستند.

وی افزود: یک مُبلغ در فضای مجازی بقعه سید اشرف الدین در حال فعالیت و ارایه مطالب دینی و مذهبی است و غرفه های کودکان، مشاوره خانواده، حجاب و عفاف، کتاب و محصولات فرهنگی نیز در بقاع دایر شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تالش و رضوانشهر گفت: به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی از تجمع زائرین خودداری می شود و بیشتر مراجعه کنندگان، بومی هستند و مسافران نیز با توجه به بین راهی بودن بقاع، در آنها دقایقی توقف می کنند.
رحیمی ادامه داد: سید شرف الدین از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و آرامگاه یا بقعه او در رضوانشهر، از معروف ترین زیارتگاه های منطقه است و بابا اسماعیل نیز از نوادگان امام جعفر صادق (ع) بوده و مقبره او در پنج کیلومتری جاده تالش به آستارا یکی از بقاع صاحب کرامت و مورد احترام شیعه و سنی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =