۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۲
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84272340
۰ نفر

برچسب‌ها

موسسه بنادر یمن حمله سعودی به بندر الصلیف را محکوم کرد

تهران – ایرنا – موسسه بنادر دریای سرخ یمن حمله جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی به تاسیسات حیاتی بندر الصلیف را محکوم کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبکه تلویزیونی المسیره، موسسه مزبور با صدور بیانیه ای این اقدام را نقض آشکار توافقنامه سوئد در مورد بندر الحدیده یمن برشمرد.

بیانیه مزبور خواستار برکنار ماندن بخش های خدماتی از حملات برنامه ریزی شده نیروهای متجاوز سعودی شد.

بیانیه همچنین کشورهای متجاوز و سازمان ملل را مسئول پیامدهای حاصل از بمباران تاسیسات حیاتی و خدماتی و ادامه توقیف نفت کش ها به مدت تقریبا یک سال برشمرد.

ائتلاف نظامی سعودی امر وز دهها حمله هوایی علیه اهداف ارتش یمن در شمال این کشور از جمله صنعا پایتخت و بندر صلیف در ساحل دریای سرخ انجام داده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

۱۴۸۷

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =