نماینده مجلس: شعار سال نشان از پیشران بودن اقتصاد دارد

کاشان - ایرنا - نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعلام شعار سال در سال‌های اخیر بر مبنای تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نشان‌ از پیشران بودن موضوع اقتصاد دارد.

حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نزدیک به یک دهه است که رهبر معظم انقلاب اسلامی محور شعار سال را وضعیت‌ عمومی کشور و مساله اقتصاد انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه شعارها نشان از اهمیت موضوع تولید داخلی بر اقتصاد کشور دارد، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر نام‌هایی از جمله تولید داخلی، رفع موانع تولید، حمایت از تولید، جهش تولید و «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» مطرح کردند که نشان از اهمیت تولید داخلی و پیشران بودن این موضوع در رابطه با سایر موضوع‌های کشور دارد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر تولید داخلی محور پیشران بودن کشور و قطع وابستگی به کشورهای دیگر دانسته شود و در برنامه باشد به طور حتم می‌توان استقلال، هویت، همبستگی و آزادی کشور را حفظ کرد.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه در سال‌های گذشته اقدام‌های مهمی در کشور انجام شده است، تصریح کرد: موضوع تولید داخلی و رفع موانع تولید در سه تا چهار سال اخیر که فشار حداکثری، تحریم‌های آمریکا و دیگر کشورهای استکباری بر ایران وارد شد، اهمیت تولید داخلی و قطع وابستگی به نفت را نشان داده و سبب روی‌ آوردن بیشتر به تولید داخلی شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با ریل‌گذاری صحیح و بهتر بتوان امور را به نحو مطلوبتر پیش برد و به تولید داخل اهمیت بیشتری داد.

به گفته وی، با تلاش برای تحقق شعار امسال می‌توان با آزادی و قدرت بیشتری به توسعه همه جانبه کشور کمک کرد و به این مهم دست یافت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع به طور کامل محقق شود.

ایشان افزودند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها