۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۹
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84272261
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ تروریست پ.ک.ک کشته شدند

تهران - ایرنا - وزارت دفاع ملی ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد در سه روز اخیر ۳۵ تن از منسوبین سازمان تروریستی پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ در منطقه عملیات چشمه صلح در سوریه از پای درآمدند.

به گزارش روز دوشنبه تی.آر.تی از وزارت دفاع ملی ترکیه، سه تروریست پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ که درپی نفوذ به منطقه عملیات چشمه صلح بودند، از سوی کماندوهای ترک از پای درآمدند. بدین ترتیب شمار تروریست‌های پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ که در سه روز گذشته در منطقه عملیات چشمه صلح از سوی نیروهای مسلح ترک از پای درآمدند، به ۳۵ نفر رسید.

در منطقه عملیات سپر فرات نیز ۱۰ تروریست پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ پس از شناسایی از سوی پهپادها، توسط کماندوها از پای درآمدند.

جنگنده بمب افکن های ترکیه بامداد یکشنبه، مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در شمال سوریه را پس از ۱۷ ماه برای نخستین بار بمباران کردند.

عملیات بهار صلح که پس از دو توافق نامه آنکارا با واشنگتن و سپس با مسکو به حالت تعلیق درآمد به ترکیه امکان داد مناطق مرزی سوریه به طول حدود ۱۲۰ کیلومتر و عرض ۳۰ کیلومتر را تحت کنترل بگیرد اما « عین عیسی » و اطراف آن در دست نیروهای دموکراتیک سوریه ( کردها ) باقی ماند.

آنکارا یگان های حفاظت از مردم کرد را در امتداد حزب کارگران کردستان ( پ.ک.ک ) که ترکیه و متحدانش آن را در بین سازمان های تروریستی قرار داده اند، می داند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این سو در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دی ماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرد.

یکی از اهداف ترکیه از این عملیات ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه، حد فاصل شهرهای رأس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است.

عملیات ارتش ترکیه علیه یگان های حفاظت از مردم کرد (قسد ) موجب متشنج شدن روابط بین آنکارا و برخی از کشورهای غربی به آمریکا و فرانسه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =