ورود عشایر قبل از۱۵ اردیبهشت به مناطق ییلاقی ممنوع است

یاسوج-ایرنا-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد گفت: ورود عشایر و دامداران به مناطق ییلاقی این شهرستان قبل از ۱۵ اردیبهشت ماه ممنوع است.

عباس حسن زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل بهار و رویش گیاهان مرتعی و جلوگیری از تخریب و نابودی جنگل‌ها و همچنین طی اطلاعیه کوچ بهاره عشایر در سال ۱۴۰۰ زمان حرکت دامداران و عشایر در مناطق قشلاقی تا قبل از دهم اردیبهشت ۱۴۰۰ و ورود دامداران به مراتع ییلاقی تا قبل از ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ممنوع است.

وی افزود: چنانچه کوچ خارج از موعد مقرر انجام شود از ورود به مناطق مزبور ممانعت بعمل می‌آید و مشمول جریمه قانونی نیز می‌شود.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد بیان کرد: به دلیل همکاری نکردن استان‌های همجوار برای جلوگیری از خروج دام و ورود به حوزه استان کهگیلویه و بویراحمد منجر به ترافیک در مسیر جاده اصلی و مشکلات زیادی برای این استان بخصوص شهرستان بویراحمد در ورودی گلوگاه کوشک است.


حسن زاده عنوان کرد: با مساعدت و همکاری دادستان مرکز استان، دستگاه قضایی، مراجع انتظامی و تلاش و حضور شبانه روزی ماموران اداره از ورود دام تا موعد مقرر جلوگیری می‌شود.

استان کهگیلویه و بویراحمد میسر ارتباطی کوچ بیش از چهار استان عشایری است.

بیش از ۱۱ هزار خانوار عشایری کوچرو در کهگیلویه و بویراحمد زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =