۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۳
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84272244
۲ نفر

برچسب‌ها

یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر وارد مشهد شده‌اند

مشهد-ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر وارد مشهد و حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این شهر خارج شده‌اند.

محمدصادق براتی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه استقبال از زائر ورودی مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک ۵۰ درصد از مراکز اقامتی شهر مشهد دایر است که تا روز گذشته ۴۴ درصد از ظرفیت هتلها و ۴۶ درصد از ظرفیت مهمانپذیرها و هتل آپارتمانها پُر شده است.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از مبادی ورودی شهر مشهد و مراکز ارایه خدمات به زائران و گردشگران ادامه داد: با وجود این که رفع ممنوعیت سفر به مشهد دیرهنگام اعلام شد اما شهر در آمادگی مناسبی برای استقبال از زائر بود و حفظ پروتکلهای بهداشتی و توصیه به رعایت آنها در اولویت همه مراکز ارایه خدمات به زائران و ایستگاه های استقبال از زائر قرار داشت.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: از آنجا که سیاست کلی و توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا عدم انجام سفر بود ممنوعیت از سفر به مشهد نیز برداشته شد اما آمارها حاکی از رعایت این توصیه از سوی مردم است  و امید است  هر چه سریعتر بیماری کووید ۱۹ به طور کلی برطرف و مسیرهای سفر به مشهد برای همه زائران از اقصی نقاط کشور هموار شود.

براتی فضاسازی شهر مشهد برای استقبال از زائران را در نوروز ۱۴۰۰ ستودنی ارزیابی کرد و افزود: فضاآرایی نقاط مختلف شهر به ویژه المانها، بسیار زیبا بود و باید از متولیان این موضوع به ویژه شهرداری و ادارات زیرمجموعه آن برای این موضوع قدردانی کرد.

وی اضافه کرد: مشهد هم در نوروز سالهای گذشته جزء شهرهای برتر کشور از منظر زیباسازی و فضاآرایی برای نوروز بود به ویژه در سال گذشته با وجود ممنوعیت به سفر به دلیل شیوع کرونا، زیباسازی مشهد بسیار در خور توجه بود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: یک گروه نظارت و بازرسی زیرمجموعه یکی از کمیته های اجرایی ستاد خدمات سفر استان فعال است که همه مراکز خدمات رسان به زائران در نوروز را ارزیابی می کند و نتیجه ارزیابی این گروه، نمره دستگاههای اجرایی عضو این ستاد در نوروز سال ۹۹ خواهد بود.

معاون استاندار خراسان رضوی امروز از پایانه مسافری، فرودگاه، راه آهن، ستاد تسهیلات زائران، مرکز تخصصی راهنمای زائر و اطلاعات سفر شهرداری مشهد دیدن کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =