آماده‌باش یگان حفاظت اراضی کشاورزی استان تهران در تعطیلات نوروزی

تهران-ایرنا-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به آماده‌باش یگان حفاظت از عرصه‌های ملی و اراضی کشاورزی این استان در تعطیلات نوروزی گفت: با هرگونه تخلف به طور جدی برخورد می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایوب فصاحت اظهارداشت: با فرارسیدن تعطیلات نورزوی و شدت گرفتن سودجویی‌ها، ویلاسازی و ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی، شماره تلفن ۱۳۱ آماده دریافت گزارش‌های مردمی درباره حفاظت اراضی کشاورزی است.

وی گفت: با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع‌رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی، گشت ۱۳۱ حفاظت از اراضی کشاورزی استان تهران از ۲۹ اسفند۱۳۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در حال آماده‌باش کامل بوده و در سایر مواقع نیز به صورت شبانه‌روزی آماده برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه‌های اراضی کشاورزی است.

فصاحت افزود: تخریب اراضی و تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ساخت و سازهای بدون مجوز، تصرفات غیرقانونی و زمین‌خواری موضوعاتی هستند که تامین امنیت غذایی مردم، سلامت جامعه و منابع پایه کشور را با تهدیدات جدی مواجه کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه برخی از افراد سودجو برای خرید و فروش زمین‌های خارج از محدوده شهر یا روستا ساخت و ساز ویلا و مسکن در مزارع و باغ‌ها و اراضی ملی اقدام می کنند، اظهارداشت: براساس قانون هر گونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و عرصه‌های طبیعی بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و با متخلفان، علاوه بر قلع و قمع بناهای احداثی طبق قانون برخورد خواهد شد.

فصاحت با تاکید بر اینکه همکاران جهاد کشاورزی در ستاد و مراکز به طور مستمر در ایام تعطیل اشرافیت کامل به منطقه دارند، خاطرنشان کرد: همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی ۱۳۱ اطلاع‌رسانی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =