پیشگیری از سرقت نیاز به مشارکت فعال همه سازمان‌ها دارد

سنندج‌ - ایرنا - رییس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: پیشگیری از وقوع سرقت مستلزم اقدامات پیشگیرانه و مشارکت فعال همه سازمان‌ها و نهادها است .

به گزارش ایرنا، سردار محمد قنبری روز دوشنبه در نشست تخصصی با رییس پلیس آگاهی و روسای ادارات پلیس آگاهی استان کردستان، با اشاره به اینکه افزایش سرقت‌ها علاوه بر کاهش احساس امنیت، می تواند امنیت عمومی جامعه را نیز به مخاطره بیندازد، اظهار داشت: ارتقای بهره‌وری اقدامات و ماموریت‌های اجتماعی در راستای طرح مبارزه با سرقت و از طرفی همکاری و پشتیبانی اجتماعی برای تشدید مبارزه با سرقت یک ضرورت است.

وی یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا در سال جدید را موضوع سرقت و مقابله جدی با آن عنوان کرد و افزود: وقوع سرقت حتی سرقت های خُرد احساس امنیت را در جامعه کاهش می دهد.

رییس پلیس آگاهی ناجا با تاکید بر اینکه سرقت به عنوان یک جرم با توجه به ماهیتش طیف وسیعی از انواع جرایم را شامل می شود یادآور شد: سرقت از جمله مهمترین جرایم حال حاضر در کشور است و تجربیات نشان می دهد استفاده از روش های اجتماعی و هوشمندانه در طرح تشدید مبارزه با سرقت بسیار مهم و ضروری است.

سردار قنبری مقابله با سرقت را  یک مطالبه عمومی دانست و تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که خواسته و مطالبات به جا و به حق مردم را برآورده کنیم تا جامعه در یک محیط امن و توام با آرامش زندگی کنند.

وی تامین امنیت مردم را ماموریت اصلی نیروی انتظامی عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش برای تامین امنیت باید برای خدا و در راه رضای پروردگار باشد و با تلاش همکاران، امنیت مطلوبی در سطح کشور وجود دارد.

رییس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه دشمن از طریق فضای مجازی با تمام وجود در تلاش است که امنیت روانی مردم را خدشه دار کرده و در تلاش برای القای وجود ناامنی در اذهان مردم است افزود: این در حالی‌ است که امنیت مطلوبی در سطح کشور وجود داشته و ضرورت دارد با بهره گیری هدفمند از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی نسبت به خنثی کردن این توطئه دشمن تلاش کنیم.    

سردار قنبری با تاکید بر ارتقای اشراف اطلاعاتی در رده‌های انتظامی، نداشتن این مهم را موجب عدم موفقیت در انجام ماموریت ها دانست و گفت: باید در تمام موضوعات و حوزه های ماموریت اشرافیت اطلاعاتی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مبارزه با سرقت، نیازمند تدبیر، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل است، اضافه کرد: باید فرماندهان و مدیران، این سه نکته را در حوزه کاری و در راستای مبارزه با جرایم مورد استفاده قرار دهند.

رییس پلیس آگاهی نیروی انتظامی پیشگیری از وقوع سرقت را مستلزم اقدامات پیشگیرانه و مشارکت فعال همه نهادها دانست و گفت: اقدام به موقع پلیس در کشف سرقت و انواع جرایم منجر به افزایش اعتماد عمومی و جلب مشارکت های مردمی می شود.

سردار قنبری ارتقای سلامت اداری را زمینه ساز مقبولیت و رضایتمندی مردم از پلیس عنوان کرد و افزود: تلاش شبانه روزی همکاران در راستای برقراری نظم و امنیت برکسی پوشیده نیست ولی نظارت بر این امور باید با حساسیت از سوی فرماندهان و مدیران پیگیری شود .

وی وضعیت جرایم در استان کردستان را بسیار خوب و مطلوب عنوان کرد و یادآور شد:با توجه به شرایط جغرافیایی کردستان، دشمنان همیشه و در همه زمان در پی ایجاد اختلاف در بین مردم بوده‌اند و ضرورت دارد در مقابل تهدیدات حداقلی ، تمهیدات حداکثری را در دستور کار قرار دهیم.

تاکید بر مقابله جدی با قاچاق اسلحه و قاچاق کالا ، بهره گیری از ظرفیت سامانه ها به صورت ویژه، ارتقای اشراف اطلاعاتی در رده های انتظامی و همچنین حفظ صحنه های جرم از دیگر مواردی بود که سردار قنبری در این جلسه به آن اشاره کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha