۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84272186
۰ نفر

برچسب‌ها

بارندگی در خلخال ۷۵ درصد افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: میزان بارندگی‌های ۱۲ ماه سال ۹۹ این شهر در مقایسه با بارش‌های زمان مشابه سال ۹۸ بیش از۷۵ درصد افزایش یافته است.

فرامرز فرض‌الله‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع بارندگی‌های ۱۲ ماه سال ۹۸ در خلخال ۳۲۱.۶ میلی‌متر به ثبت رسیده  که این میزان در سال  گذشته با ۲۴۲.۷ افزایش به ۵۶۴.۳ میلی‌متر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه افزایش بارندگی در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه است  اظهارکرد: مجموع بارندگی سال ۹۹ خلخال در مقایسه با میانگین بارندگی بلندمدت ۳۳ سال گذشته شهرستان نیز ۴۵ درصد افزایش  نشان می‌دهد.

او گفت: با توجه به اینکه میانگین بارندگی سالانه این منطقه ۳۶۶ میلیمتر است، حجم بارندگی طول ۱۲ ماه سال قبل خلخال ۳۹۸ میلیمتر بیش از مجموع میانگین بارندگی‌های پیش‌بینی شده سالانه این شهر می‌باشد.

رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: در اسفندماه سال گذشته ۳۲.۲ میلیمتر برف و باران در شهر خلخال باریده که این میزان در مقایسه با مجموع بارندگی اسفندماه سال ۹۸ که ۲۶.۶ میلیمتر به ثبت رسیده است  ۵.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: بیشترین حجم بارندگی در سال گذشته خلخال مربوط به اردیبهشت است که ۱۱۴.۲ میلیمتر به ثبت رسیده است.

وی گفت: افزایش قابل توجه بارندگی‌ها موجب افزایش میزان آب‌های سطحی از جمله چشمه‌ها و رودخانه در فصول خشک شده و با ادامه و افزایش بارندگی شاهد بالا آمدن سطح آب سفره‌های زیرزمینی خواهیم شد.

او با بیان اینکه با ورود سامانه جدید بارشی به منطقه ناپایداری هوا و بارش برف و باران از چهارشنبه هفته جاری در این شهرستان آغاز می‌شود، افزود: وزش باد که در برخی از روزها به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت در شهر و ۸۰ کیلومتر در ساعت در ارتفاعات رسیده بود هم‌اکنون فروکش کرده است.

فرض‌الله‌پور افزود: دمای هوای صبح امروز این شهر به ۶ درجه بالای صفر رسید که در مقایسه با سردترین زمان روز گذشته ۷ درجه گرم‌تر شده است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =