منع قانونی برای سفر به آذربایجان شرقی وجود ندارد

تبریز - ایرنا -  فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به آمادگی کامل این نیرو در ایام نوروز گفت: منع قانونی برای سفر به استان وجود ندارد.

سردار حسین عبدی روز دوشنبه در گفت‌وگوی خبری افزود: با وجود توصیه به پرهیز از سفر کردن به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا تعدادی از هم‌وطنانمان سفر می‌کنند.

وی، امنیت، سلامت و نشاط بهاری را شعار نیروی انتظامی در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: همه‌ی ما در پاسگاه‌ها، کلانتری‌ها، پلیس راه‌ها، راهنمایی و رانندگی و پلیس‌های تخصصی برای تحقق این شعار انجام وظیفه می‌کنیم.

وی ادامه داد: ضمن انجام وظیفه برای تحقق شعار و آرامش و امنیت در ایام نوروز دست نیاز به سوی مردم جهت برقراری نظم و امنیت دراز می‌کنیم.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی، پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی، مقابله با سرقت، رعایت مقررات و اعمال قانون را از اولویت‌های برنامه‌های پلیس در نوروز، برشمرد.

این در حالی است که جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان‌شرقی چند روز قبل در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: سفر نوروزی هموطنان به این خطه موجب تشدید وضعیت شیوع ویروس کرونا می‌شود.

علیار راستگو  افزود: با توجه به اینکه در زمان حاضر وضعیت تعدادی از شهرستان های آذربایجان شرقی از نظر ابتلا به بیماری کوید ۱۹ نارنجی است، سرازیر شدن مسافران نوروزی می تواند این وضعیت را چندین برابر بدتر کند. 

وی تاکید: از هموطنان عزیز درخواست داریم با خودداری از سفر به آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی، سلامت مردم این استان، خود و خانواده هایشان را به خطر نیندازند. 

وی ابراز امیدواری کرد که مردم میهمان دوست آذربایجان شرقی پس از تثبیت وضعیت بیماری کوید ۱۹ در این استان در ماه های آینده، میزبان هموطنان عزیزشان باشند.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان شرقی، هر گونه بی احتیاطی در کنترل شیوع ویروس کرونا در استان را موجب رشد تصاعدی شمار مبتلایان، بستری ها و فوتی های ناشی از بیماری کوید ۱۹ دانست. 

وی گفت: همان گونه که ستاد استانی مقابله با کرونا نیز در اطلاعیه ای اعلام کرده است، آذربایجان شرقی به دلیل شیوع ویروس کرونا برای پذیرش مسافران نوروزی آمادگی ندارد. 

وی وضعیت فعلی حاکم بر استان از نظر شیوع کرونا را حاصل تلاش شبانه روزی یک ساله نظام سلامت استان و هم افزایی نهادهای عضو ستاد استانی مقابله با کرونا دانست و بر لزوم تداوم سفت و سخت این رویکرد برای کنترل بیماری و جلوگیری از پیشروی آن تاکید کرد. 

آذربایجان شرقی تا قبل از اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی، به جز دو ماه ابتدایی شیوع کرونا، در همه ماه های بعدی در وضعیت قرمز قرار داشت و شمار بستری های کوید ۱۹ در آن به بیش از یکهزار و ۷۰۰ نفر و آمار فوتی های روزانه تا ۸۰ نفر رسیده بود. 

حال مردم این خطه با رسیدن تعطیلات نوروزی، نگران بدتر شدن وضعیت استان از نظر شیوع کرونا در صورت انجام سفرهای نوروزی هستند. 

شهرداری تبریز نیز اعلام کرده که مدیریت این کلان شهر هیچ گونه آمادگی برای پذیرش مسافران نوروزی ندارد، ضمن اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز هر گونه اسکان مسافران در مدارس و فضاهای آموزشی را ممنوع اعلام کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =