راه اندازی حمل و نقل ترکیبی اولویت مدیریت شهری تبریز است

تبریز - ایرنا - معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز گفت: در سال جدید تلاش می‌کنیم تا با برنامه ریزی ویژه، شاهد بازگشت دوباره شهروندان به سیستم حمل و نقل عمومی شویم و حمل و نقل ترکیبی را راه اندازی کنیم.

مهدی یوسفی روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری با اشاره به اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در سال گذشته اظهار کرد: ما پارسال به نقاط حادثه خیز که موجب تصادف و جرح می‌شد، توجه ویژه‌ای داشتیم و این موضوع در سال ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد داشت و احداث عابرگذرها، ایمن سازی و آرام سازی و رفع نقاط حادثه خیز در بودجه سال جدید مناطق آورده شده است.

وی گفت: برای سال جدید، در نظر داریم تا حمل و نقل ترکیبی را با بهره گیری از قطار شهری و اتوبوس راه اندازی کنیم و در جایی که قطار شهری وجود دارد، نقش اتوبوس را کمرنگ کنیم.

وی افزود: ساماندهی خودروهای باری نیز از دیگر برنامه‌های سال جدید این معاونت است. تعداد خودروهای باری زیاد است که در این راستا علاوه بر پارک حاشیه‌ای، محل‌هایی برای باراندازی به خصوص در محدوده‌های منطقه هشت و ۱۰ شناسایی کرده‌ایم.

یوسفی گفت: این محل‌ها در هسته مرکزی شهر شناسایی شده تا باراندازی خودروهای باری راحت تر شود. این کار، روان شدن ترافیک و حمل و نقل را به خصوص در محدوده مرکزی شهر را به دنبال خواهد داشت.

کلان شهر ۱.۸ میلیون نفری تبریز دارای حمل و نقل ترکیبی، متشکل از قطار شهری، ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی است، به گونه ای که تا قبل از شیوع کرونا، روزانه نزدیک به یک میلیون نفر توسط ناوگان اتوبوسرانی، یک سوم این میزان توسط ناوگان تاکسیرانی و بیش از ۵۰ هزار نفر نیز توسط قطار شهری جابجا می شد.

در زمان حاضر خط اول قطار شهری تبریز به طول ۱۸ کیلومتر، ناوگان اتوبوسرانی با ۶۰۰ دستگاه اتوبوس با درصد فرسودگی بالا و  ناوگان تاکسیرانی با بیش از ۱۰ هزار دستگاه تاکسی، ارایه خدمات حمل و نقل درون شهری را بر عهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =