تردد خودروها در محورهای خراسان شمالی ۶۲ درصد افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: ورود خودرو به این استان منتهی به مشهد مقدس از بدو شروع غیر رسمی تعطیلات نوروزی ( ۲۵ اسفند سال گذشته ) تاکنون به نسبت مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد بیشتر شد.

محمد مشتری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در مجموع در این مدت 161 هزار خودرو عبوری در مبادی ورودی استان خراسان شمالی تردد کردند که بیشترین تردد خودروها در محور جنگل گلستان به بجنورد به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد : علاوه بر آن در همین مدت 132 هزار خودرو نیز از محورهای استان خراسان شمالی به قصد استان های شمالی کشور خارج شدند که آمار تردد خروجی خودروها نیز در این مدت 55 درصد نسبت به سال قبل افزایش نشان می دهد.
وی بیشترین تردد خودروهای غیر بومی در جاده های این استان را مربوط به استان خراسان رضوی با 29 درصد، تهران با 12 درصد و استان های شمالی کشور مازندران و گلستان حدود 19 درصد اعلام کرده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان شمالی با توجه به همه گیری ویروس کرونا از مسافران خواست تا از سفرهای غیر ضرور در محورهای این خطه شمالشرق کشور پرهیز کنند.
مشتری در مورد فعالیت خودروهای عمومی در تعطیلات نوروزی اظهارداشت : با توجه به این که لغو منع تردد کرونایی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد، تمام ناوگان عمومی اعم از اتوبوسی و مسافربر شخصی در حالت آماده باش قرار دارند و با 50 درصد ظرفیت مسافر جابجا خواهند کرد.
استان خراسان شمالی چهار هزار و 637 کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که 637 کیلومتر از این محورهای را راههای اصلی تشکیل می دهند و برای تعطیلات نوروزی سال جاری با لغو منع تردد افزون بر 270 راهدار با بیش از 264 دستگاه ماشین آلات راهداری برای خدمات رسانی به این محورها اعزام شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =