۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 3149
کد خبر: 84272109
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰ واحد غذایی متخلف در مشهد مهر و موم شد

مشهد- ایرنا- مدیر سلامت و محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مهر و موم ۲۰ مرکز متخلف تهیه و توزیع مواد غذایی طی ۲ روز ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد علی اصغر حسنی گفت: در ۲ روز اول سال کارشناسان بهداشت محیط این دانشگاه، ۲ هزار و ۴۰۰ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مکان‌های عمومی انجام دادند.

وی با بیان این که همزمان با تعطیلات نوروزی، نظارت بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی با شدت بیشتری انجام می‌شود افزود: طی این ۲ روز، ۵۹۷ مورد بازدید از مکانهای عمومی و هزار و ۹۳۲ مورد از مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام و ۲۰ واحد متخلف نیز مهر و موم شد.

مدیر سلامت و محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل کشوری، بازدید از اماکن اقامتی به صورت فعال در مشهد انجام می‌شود گفت: همچنین مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، رستوران‌ها، قنادی‌ها، هایپر مارکت و سوپر مارکت‌ها از جمله اماکنی است که مورد بازدید قرار می‌گیرد.

حسنی با بیان این که در قالب بازدیدها هزار و ۸۵۰ کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و جمع‌آوری شد افزود: در این مدت از ۲۴۵ نانوایی بازدید شد که بر اساس آن ۲۲ اخطار صادر و صاحبان ۳۲ نانوایی نیز به دادگاه معرفی شدند.

وی ادامه داد: آزمایشگاه آب در سطح شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال است و روزانه از آب این شهرستانها نمونه برداری می‌شود.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =