هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به وزش باد شدید هشدار داد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طبق نقشه های پیش بینی و پیش یابی با توجه به وزش باد شدید در استان لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه اخذ شود.

مهدی کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در استان وزش باد با سرعت بالای ۷۰ کیلومتر و باران پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه وزش باد دراشنویه شروع شده و سرعت آن به ۷۵ کیلومتر برساعت می رسد، ادامه داد: شکسته شدن درختان آسیب‌پذیر، احتمال خسارت به پوشش گلخانه‌ها و سقوط اجسام از ارتفاعات طی روزهای پایان هفته جاری پیش بینی می شود و لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه بکار گرفته شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: لازم است تا افراد نسبت به سرکشی و اطمینان از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، عدم استقرار در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، خودداری از محلول پاشی و سمپاشی باغات و سایر اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مرکز استان ارومیه بین ۳ و ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان گزارش شده و شهرستان تکاب با صفر درجه، سردترین شهر استان بود.

آذربایجان غربی استانی با بارش سالانه ۴۰۰ میلیمتر بارندگی است که بارشهای زمستانه و بهاره نقش مهمی در ذخایر آبی استان ایفا می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =