۱۶۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزد بستری هستند

یزد- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هم‌اکنون ۱۶۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

ابراهیم سلمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته آمار بیماران مشکوک بستری به کرونا در یزد ۶ نفر افزایش نشان می‌دهد.

وی با اشاره به روند صعودی بیماران ادامه داد: رعایت نکات بهداشتی از اهمیت فراوانی برخوردار است و مردم باید از مسافرت و ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

این مسوول اظهار کرد: در صورت هرگونه رفت و آمد و سفر برای پیشگیری از موج جدید کرونا در استان باید تابع مقررات و تمامی شیوه‌نامه‌ها را دقیق مراعات کنند .

سلمانی بیان کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، توجه به شیوه‌نامه‌های ابلاغی بهداشتی ستاد ملی و استان جزو مطالبات از عموم شهروندان است .

ستاد استانی پیشگیری مقابله با کرونا یزد در اطلاعیه‌ای آورده: برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شهرهای استان یزد از منظر بیماری به نقطه نسبتا خوبی رسیده، اگرچه این وضعیت بسیار شکننده بوده و هر آن امکان اوج‌گیری بیماری به خصوص ویروس جهش یافته وجود دارد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده: از همراهی، همدلی، همکاری و عنایت ویژه آحاد مردم عزیز صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم که بار دیگر مسئولان و خادمان خود را در عرصه مدیریت بیماری کووید ۱۹ تنها نگذاشته تا شاهد روزهای تلخ و تاسف آور بیش از این نباشیم.

هر ساله فرا رسیدن نوروز و بهار طبیعت آغاز یک جنبش زیبا در ایرانیان بوده که با برپایی آداب و رسوم سنتی و تکریم شعایر دینی و اخلاقی همراه بوده است و امسال اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و مخاطرات جدی آن بر سلامت تک تک شهروندان، این رویداد زیبا و بزرگ را با چالش جدی مواجه نمود. 

اگرچه وضعیت بیماری در شهرهای استان روند مطلوبی پیدا نموده اما با توجه به وجود ویروس جهش یافته در ۲۹ استان، این وضعیت بسیار شکننده می باشد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =