محیط زیست و حیات وحش پلدختر به صورت شبانه‌روزی رصد می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت: حفاظت محیط زیست و حیات وحش شهرستان در جهت جلوگیری از تخلفات زیست محیطی به صورت شبانه‌روزی کنترل و رصد می‌شود.

علی الشتری نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهار داشت: با توجه به فصل زادآوری حیات وحش و آسیب پذیر بودن جانوران و لزوم جلوگیری از تخلفات و تعدی به آنها حفاظت از محیط زیست شهرستان و استان و مناطق زیست محیطی پلدختر مورد پایش شبانه روزی قرار می‌گیرد.

وی افزود: اداره محیط زیست پلدختر با گشت، کنترل و پایش زیستگاه های شهرستان و مناطق صعب العبور از گونه های زیستی حفاظت و حمایت خواهد کرد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر بیان کرد: از آنجایی که جمعیت فون (جمعیت جانوری) این شهرستان دارای غنای مطلوب و ارتقا سطح حفاظتی زیست محیطی مناطق حوزه استحفاظی و نوع آب و هوای منطقه به لحاظ زادآوری حیات وحش آغاز شده حفاظت از آن حائز اهمیت است.

الشتری نژاد اضافه کرد: در راستای حفظ تنوع زیستی و ممانعت از بین رفتن بانک ژنی زیستگاه های منطقه، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر با حضور در این مناطق از شکار و صید و سایر تخلفات زیست محیطی جلوگیری می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =