۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84272073
۰ نفر

برچسب‌ها

داعش ۹ نفر را در عراق ربود

بغداد - ایرنا - در ادامه تحرکات خرابکارانه هسته های مخفی داعش در عراق این گروهک در ۳ منطقه مختلف این کشور دست به آدم ربایی زد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا از بغداد منابع امنیتی عراق گزارش دادند که سه کشاورز روز گذشته در استان صلاح الدین توسط عناصر داعش ربوده شدند.

این سه کشاورز که دو نفرشان برادر بودند به مقصد نامعلومی منتقل شدند اما پس از ۲۴ ساعت، ساعتی پیش یک تن از آنها توسط نیروهای بسیج مردمی عراق از دست تروریست ها آزاد شد.

همچنین بر اساس اعلام رسانه های محلی روز گذشته "یک گروه مسلح با لباس نظامی" سه نفر دیگر را در استان دیالی ربودند .

نیروهای امنیتی ساعتی پس از وقوع این اتفاق به جستجوی آنها پرداختند؛ در ساعات انتهایی شب، اخباری از کشتن ۲ نفر به دلیل شیعه بودنشان منتشر شد.

دیالی هر از چند گاه شاهد آدم ربایی تروریستی توسط عناصر داعش و گروه های مرتبط با آن است.

برخی مناطق استان دیالی به دلیل ناهموار بودن سطح آن و مساحت وسیع یکی از مناطق "داغ امنیتی" است که طی سالهای گذشته شاهد حملات مداوم و حوادث امنیتی بوده است.

تروریست های داعش همچنین ۳ نفر از جمله یک زن را در غرب استان بغداد ربودند که هنوز از آنها اطلاعی در دست نیست.

در همین رهگذر شمال استان بغداد مخصوصا منطقه طارمیه که ورودی این استان از استانهای صلاح الدین و دیالی محسوب می شود بطور مداوم صحنه درگیری ارتش و الحشدالشعبی با هسته های مخفی تروریست هاست.

گروهک تروریستی داعش که اکنون در عراق بصورت پراکنده و نقطه ای عملیات های خرابکارانه خود را انجام می دهد؛ به علت قطع منابع مالی و کمبود بودجه روی به آدم ربایی و اخاذی از خانواده های ربوده شدگان آورده است.

استان های دیالی، صلاح الدین و الانبار از مناطقی است که علی رغم اعلام کنترل نیروهای امنیتی بر آنها و پایان حضور داعش؛ تا حد زیادی مرکز گروهک تروریستی داعش هستند.

این در حالیست که اشغالگران آمریکایی که ادعای مبارزه با داعش را دارند در این استانها حضور پررنگی دارند.

سلول های خفته داعش هنوز منتظر فرصت هایی برای اجرای برنامه ها و حملات خاص هستند که بر غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق تأثیر می گذارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =