تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از نگاه مسوولان اردستان

کاشان - ایرنا - امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه پیام نور و رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، بر داشتن عزم جدی و التزام عملی به اجرای شعار امسال تاکید کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی همزمان با حلول سال ۱۴۰۰، این سال را «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع به طور کامل محقق شود.

ایشان افزودند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

جمعی از مسوولان اردستان با توجه اهمیت نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دیدگاه‌های خود را درباره شعار امسال اعلام کرد.

اجرایی شدن شعار امسال از سوی سران قوا و مردم

امام جمعه اردستان گفت: انتظار این است که شعار سال از سوی  سران قوه‌های مجریه، مقننه و قضاییه و مردم اجرایی شود.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در گفت وگو با ایرنا افزود: شیوه رهبر معظم انقلاب این است که در ابتدای هر سال شعاری برای آن سال انتخاب و اعلام می‌کنند و از مردم و به خصوص سران قوه‌های سه‌گانه اجرایی کردن آن انتظار می‌رود.

وی با تبریک سال نو تصریح کرد: سال گذشته با توجه به شعار سال جهش‌هایی در تولید ایجاد شد اما با وجود مانع‌های زیاد و نبود پشتیبانی‌های لازم این مهم به سرانجام نرسید، از این رو رهبر معظم انقلاب امسال را هم در راستای جهش تولید عنوان چند بخشی «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» را مطرح کردند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه تولید هرگز نباید تعطیل و متوقف شود و پشتیبانی لازم باید وجود داشته باشد، اظهار داشت: برخی مواقع اقدامی آغاز می‌شود اما پشتیبانی و حمایت نشدن ناقص ماندن آن را به همراه دارد.

وی با اشاره ضرب‌المثل کار را که کرد آنکه تمام کرد، افزود: به فرمایش رهبر معظم انقلاب باید حمایت قانونی و اجرایی شود و اگر یک بعد دیگر هم اضافه کنیم حمایت نظارتی است و وقتی در راستای جهش تولید چیزی طراحی می شود پشتیبانی، حمایت و نظارت باید باشد تا به سامان برسد.

دهشیری با اشاره به اهمیت مانع‌زدایی در تولید ادامه داد: به طور مثال وقتی ماشین سالم و جاده هموار باشد وجود مانع در مسیر، حرکت را کند می‌کند که لازم است این مانع ها برداشته شود تا حرکت‌ به خوبی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: مانع‌زدایی شامل ۲ بخش است، یکی مربوط به قانون که قوه مقننه باید در صدد رفع آن باشد و بخش دیگر قوه مجریه است که باید به طور علمی آن را از سر راه بردارد.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه گاهی به جای مانع‌زدایی، مانع‌زایی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: برخی مواقع عوامل مانع پیشرفت، تثبیت می‌شود که این موضوع برای جامعه در حال پیشرفت خطرناک است و نباید شعار سال را به فرموده رهبری فقط روی سربرگ نامه‌های اداری نوشت و یا بنر کرد و نصب نمود، بلکه باید آن را اجرایی و عملیاتی کرد.

وی با اشاره به عید نوروز و اعیاد شعبانیه در ابتدای سال جاری افزود: باید مرد عمل و نه مرد حرف بود و امید می‌رود با پیشرفت هر چه بیشتر کشور، مشکلات جامعه رفع شود.

شعار سال نشان از پیشران بودن اقتصاد

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعلام شعار سال در سال‌های اخیر بر مبنای تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نشان از پیشران بودن موضوع اقتصاد دارد.

حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود یک دهه است که رهبر معظم انقلاب اسلامی محور شعار سال را وضعیت‌ عمومی کشور و مساله اقتصاد انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه این شعارها نشان از اهمیت موضوع تولید داخل بر اقتصاد کشور دارد، تصریح کرد: ایشان در سال‌های اخیر بر تولید داخلی، رفع موانع تولید، حمایت از تولید، جهش تولید و «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» اعلام فرمودند که نشان از اهمیت تولید داخلی دارد و پیشران بودن این موضوع در رابطه با سایر موضوع‌های کشور را نشان می دهد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر تولید داخل محور پیشران بودن کشور و قطع وابستگی به کشورهای دیگر دانسته شود و در برنامه باشد به طور حتم می‌توان استقلال، هویت، همبستگی و آزادی کشور را حفظ کرد.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه در سال‌های گذشته کارهای مهمی در کشور انجام شده است، تصریح کرد: موضوع تولید داخل و رفع موانع تولید در سه تا چهار سال اخیر که فشار حداکثری، تحریم‌های آمریکا و دیگر کشورهای استکباری بر ایران وارد شده، اهمیت تولید داخل و قطع وابستگی به نفت را به همه نشان داده و سبب شده بیشتر به تولید داخل روی بیاوریم.

وی اظهار امیدواری کرد: با ریل‌گذاری صحیح و بهتر بتوان کارها را به نحو مطلوبتر پیش برد و به تولید داخل اهمیت بیشتری داده در صدد تحقق شعار سال باشیم تا با آزادی و قدرت بیشتری به توسعه همه جانبه کشور دست پیدا کنیم.

بروکراسی و بینش‌های ناصواب، مانع شکوفایی اقتصاد

رییس دانشگاه پیام نور اردستان نیز با اشاره به مشکل‌های موجود در راه شکوفایی و توسعه اقتصادی کشور گفت: بروکراسی و بینش‌های ناصواب مانع شکوفایی اقتصاد ملی شده است؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت و هوشمندی فرمودند که مشکل عمده‌ای که ما در جامعه داریم این است که خودمان با ایجاد بروکراسی و بینش‌های ناصواب در بخش دولتی و اداری مانع تولید و شکوفایی اقتصاد در کشور شده‌ایم.

ابراهیم ایرج پور در گفت و گو با ایرنا افزود: این مانع‌ها را می‌توان با هوشمندی مسوولان و همه افرادی که به نوعی در اقتصاد نقش دارند رفع کرد و با پشتیبانی همه‌جانبه دست‌اندرکاران اقتصاد در بخش دولتی و خصوصی مشکل‌ها قابل حل است و باید شعار «ما می‌توانیم» در موضوع اقتصاد اجرایی شود تا موفقیت و شکوفایی اقتصادی به دست آید.

وی با بیان اینکه مانع‌ها موجب شده نتوانیم به رشد لازم در اقتصاد برسیم که این موضوع هم حل شدنی است، ادامه داد: همانطور که کشور توانسته در بخش‌های سیاسی، اجتماعی و نظامی به پیشرفت‌های خوبی برسد در این زمینه هم می‌توان با تدوین برنامه‌های کاربردی، پشتیبانی‌های لازم و رفع مانع‌ها، اقتصاد ملی را به شکوفایی لازم رساند.

رییس دانشگاه پیام نور اردستان اضافه کرد: تا زمانی که این مهم در حوزه اقتصادی نمود نیابد، آسیب‌پذیر خواهیم بود و می‌طلبد دولتمردان و دیگر دست‌اندرکاران بخش اقتصاد قاطعانه به دنبال اجرای برنامه‌های کاربردی و رفع مشکل‌های موجود در راه توسعه اقتصادی باشند.

خنثی کردن تحریم‌های ظالمانه با مقاومت

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان گفت: سال ۱۳۹۹ به عنوان «جهش تولید»، سال سختی از نظر اقتصادی برای کشور بود اما مردم ایران با مقاومت خود تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خنثی کردند.

حجت‌الاسلام سیدجواد حیدری‌طبا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود تهدیدها و تحریم‌های سختی که دونالد ترامپ رییس جمهوری نادان وقت آمریکا علیه مردم ‌ایران روا داشت، مردم کشورمان با مقاومت و پایداری مثال‌زدنی خود توانستند این فرد خبیث را به زباله‌دان تاریخ انداختند و امید می‌رود طرفداران او مانند بن سلمان، نتانیاهو، منافقان و خائنان را نیز به این سرنوشت گرفتار کنند.

وی با اشاره به موضوع پشتیبانی از اقتصاد ملی اظهار داشت: همه دستگاه‌های حکومتی، نهادهای عمومی و تشکل‌های مردمی و مدنی از جمله مسجدها، کانون های مساجد، ائمه جماعت، کارگروه های فرهنگی، پایگاه‌های بسیج و هیات‌های مذهبی باید درراستای پشتیبانی از اقتصاد ملی بسیج شوند تا اقتصاد رونق پیدا کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان گفت: اگر همه مردم بسیج شوند و مقاومت همه جانبه ۴۳ ساله بعد از انقلاب که اوج آن در سال ۱۳۹۹ تبلور یافت، تداوم یابد به طور حتم نتایج موفق‌تری حاصل خواهد شد.

حیدری‌طبا شرط تحقق این مهم را همت مسوولان و برنامه‌ریزی مدون دانست و افزود: روی کار آمدن دولت پرتلاش آینده که اعتقاد به اعتماد ملی را سرلوحه کار خود قرار دهد می‌تواند شعار ملی را تحقق بخشد.

وی تاکید کرد: مانع‌های دست و پاگیر در سال ۱۳۹۹ موجب گرانی افسار گسیخته شد و امیدواریم ۱۴۰۰، سال روشنی در پیش روی مردم کشورمان باشد و مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین کاربردی و مناسب، مشکلات پیش روی اقتصاد کشور را بردارد تا افق روشن و نوید بخش در حوزه استقلال اقتصادی نمودار شود.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =