۱۱۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا -رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۱۱۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در استان مرکزی شناسایی شد.

دکتر «محمد جمالیان» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  یک نفر نیز بر اثر این بیماری  در ۲۴ ساعت گذشته در این استان جان باخته است.
وی بیان کرد: با ثبت این تعداد فوتی در ۲۴ ساعت اخیر، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹در استان مرکزی از زمان شیوع کرونا تاکنون به یک‌هزار و ۴۹۸ نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: تعداد موارد مبتلا به کرونا از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۳۸ هزار ۶۳۱ نفر رسیده است.
دکتر جمالیان افزود: از تعداد ۱۱۶ مورد جدید در استان ۳۸ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر تا اول فروردین ۱۴۰۰ در کشور به طور قطعی به بیماری کووید۱۹مبتلا شده و تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و۴۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =