یکهزار و ۴۰۰ واحد صنفی مازندران شب عید تذکر دریافت کردند

ساری - ایرنا - رییس سازمان صنعت ، معدن تجارت استان مازندران گفت که یکهزار و ۷۲۱ واحد صنفی متخلف طی روزهای اخیر تذکر دریافت کردند.

حسینقلی قوانلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ایام عید نوروز یکی از اوقاتی است که به دلیل ازدحام خرید با جو پر ترافیک بازار مواجه هستیم که می تواند برای برخی سودجویی ها فرصت ایجاد کند. 

وی افزود: به همین خاطر گشت های بازررسی به صورت مداوم از طریق تیم های سازمان صنعت و معدن همراه با تعزیرات حکومتی در تمامی بازارها و اصناف انجام می شود و عید امسال نیز این برنامه به صورت جدی برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی انجام شد. 

به گفته رییس سازمان صنعت مازندران ، از ۲۸ اسفندماه تا یکم فروردین ماه جاری بازرسان صنعت و معدن چهار هزار و ۵۹۸ مورد بازرسی از اصناف و بازارهای استان انجام شد که از این تعداد یکهزارو ۷۲۱ واحد صنفی متخلف تذکر دریافت کردند.

قوانلو با بیان اینکه ممکن است جنس و میزان تخلفات متفاوت و متنوع باشد، هشدار داد : تمامی تخلفات از تذکر تا پلمب واحد صنفی با برخورد جدی ناظران و بازرسان مواجه خواهند شد. 

وی گفت : با بیش از چهار هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی که انجام شد برای ۲۳۵ واحد صنفی پرونده تعزیراتی تشکیل و ۳۴ واحد نیز پلمب شد که تا پایان نوروز باید در این شرایط باقی بمانند. 

رییس سازمان صنعت مازندران با تاکید بر اینکه رویه وزارت صمت و دولت در موضوع فعالیت بازار تسهیل گری و همراهی است ، گفت : اما انتظار می رود همه در چهاچوب قانون فعالیت کرده و از سوء استفاده از شرایطی مانند نوروز پرهیز نمایند. 

قوانلو خسارت بازار از شیوع ویروس کرونا را مسئله ای قابل درک و ناراحت کننده عنوان کرد و افزود : اما شرایط کرونایی برای همه یکسان بوده و باید با همراهی و صبر این وضعیت را پشت سر بگذاریم. 

وی همچنین تاکید کرد: مردم تا جایی که امکان دارد از حضور در اماکن عمومی خودداری کرده و در صورت ضرورت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. علاوه بر این بازاریان و کسبه نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و توصیه آن به مشتریان از بازگشت دوباره بازار به شرایط سخت محدودیت های کرونایی جلوگیری کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =