۳۷ تیم گشتی برای مقابله با تغییر اراضی قزوین فعال هستند

قزوین - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: ۳۷ تیم گشتی این سازمان در طول ایام تعطیلات نوروزی همراه با تیم‌های گشتی یگان حفاظت از اراضی استان به طور مستمر هرگونه فعالیت در اراضی کشاورزی، باغی و کاربری‌ها را نظارت می‌کنند.

به گزارش ایرنا و به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه روز دوشنبه افزود: مقابله با پدیده تغییر کاربری‌های غیر‏مجاز در اراضی کشاورزی از مهمترین اولویت‌های این سازمان بوده که با همکاری و مشارکت مردم، طرح حفاظت از اراضی زراعی و باغی را در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ به شکل گسترده‌ای اجرایی کرده و در این رابطه نیز با معارضان و متخلفان براساس قانون برخورد قاطع خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی به عنوان مهمترین منبع تامین و حفظ امنیت غذایی جامعه، تصریح کرد: سال گذشته و در راستای اجرای تبصره ۲ کمیسیون ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی باغی و زراعی، ۶۸۲ مورد از بناهای غیرمجاز ایجاد شده در سطح ۸۹ هکتار از اراضی کشاورزی هنگام احداث و اجرا، شناسایی و با حکم قضایی قلع و قمع شدند.

خمسه تاکید کرد: برای پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی و اراضی ملی سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱، ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی و نیز سامانه ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است تا در صورت مشاهده برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه‌های ملی و اراضی کشاورزی به عمل آید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با تاکید بر اینکه ادارات وابسته به این سازمان در طول ایام نوروز ۱۴۰۰ فعال بوده و به مردم خدمات رسانی می‌کنند، افزود: مدیران و کارشناسان این حوزه به صورت شبانه‌روزی و در قالب کشیک‌های نوروزی آماده خدمات‌رسانی به کشاورزان و بهره‌برداران هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =